مجری صدای آمریکا به علت “سوء رفتار و تبعیض” از سمت خود کنارگیری کرد

ماندانا تدین ۱۴ سال کارمند قراردادی بود و تقاضا او برای استخدام رسمی رد صلاحیت شده بود
ماندانا تدین با کاهش دستمزد و تضعیف حقوق اداری روبرو شده بود
درخشش شخصا برای کوتاه بودن آستین لباس به او انتقاد کرده بود

به گزارش پایگاه خبری امروز نما – صدای آمریکا یکی دیگر از کارکنان خود را از دست داد. ماندانا تدین، مجری که توان کارهای متعدد تلویزیونی از جمله ترجمه، اجرا و تولید را داشت، به علت آن چه «سوء رفتار و تبعیض» خواند، پس از ۱۴ سال از صدای آمریکا کنارگیری کرد.

درخشش از موقعیت خود برای تضعیف زنان زیر دستش بهره می برد

حضور و غیبت چهره های رسانه ای در تلویزیون های جهان در بازه های زمانی امری غیرعادی نیست. اجحاف به زنان در محیط های کار هم پدیده ای عجیب نیست. آن چه غیرعادی و عجیب است این که یک مدیر زن از موقعیت خود برای تضعیف زنان قوی زیر دستش بهره ببرد.این دقیقا اتفاقی است که در بخش فارسی صدای آمریکا در حال وقوع است.

درخشش زنان قوی را منزوی یا مجبور به کناره گیری می کند

ستاره درخشش در طول دوران مدیریتش زنان قوی را منزوی یا مجبور به کناره گیری کرد.ماندانا تدین با چهارده سال سابقه کار در بخش فارسی صدای آمریکا تازه ترین نمونه این سوء مدیریت مدیریت شده است.

صدای آمریکا از زحمات ماندانا تدین هیچ قدردانی نکرد

ماندانا تدین، مجری و گزارشگر بخش فارسی صدای آمریکا، چهارشنبه رسما به کار با این رسانه پایان داد. بخش فارسی صدای آمریکا از سال ها زحمات او هیچ قدردانی نکرد، ولی همکارانش از او استقبال و حمایت گرمی کردند.

چرا ماندانا تدین از صدای آمریکا رفت؟

ماندانا تدین در ایمیلی به مسئول مستقیم خود آرش سیگارچی و دیگر مدیران کل صدای آمریکا با برشمردن موارد متعددی از سوء رفتار و تبعیض علیه خود از پایان همکاریش پس از بیش از چهارده سال خبر داده است.

ماندانا تدین در تمام این چهارده سال کارمند قراردادی بود و استخدام رسمی نشده بود.او در سال های اخیر در دوره مدیریت ستاره درخشش برای چند مورد استخدام رسمی تمام وقت تقاضا داده بود که مورد پذیرش قرار نگرفت. به جای او مردهای تازه واردی با کم تر از یک پنجم تجربه اش استخدام رسمی شدند. رد صلاحیت ماندانا برای استخدام رسمی در حالی عنوان می شد که او به عنوان پیمانکار به انجام همان وظایف ادامه می داد.

ماندانا تدین در دوره مدیریت درخشش مانند بسیاری از پیمانکاران پرسابقه صدای آمریکا با کاهش دستمزد و تضعیف حقوق اداری اش روبرو شده بود. حتی در ماه های اخیر ستاره درخشش شخصا برای موارد بی اهمیتی مانند کوتاه بودن آستین لباس ماندانا در برابر دوربین به او انتقاد کرده بود.

گویا آرش سیگارچی به تازگی او‌ را برای این که دقایقی پشت میزش نبوده مورد مواخذه قرار داده بود.

مریم احمدی و احمد تدین، مادر و پدر ماندانا، از سردبیران و نویسندگان بخش فارسی صدای آمریکا هستند که در چند سال اخیر روابط خوبی با ستاره درخشش نداشته اند.
ماندانا تدین از نوجوانی به همراه خانواده اش به غرب آمد و در این کشور تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی کرد. با این وجود طی سال های حضورش در بخش فارسی به حدی از تسلط به زبان فارسی رسید که به اجرای برنامه های خبری سیاسی مشغول شد.

ماندانا سال ها در برنامه شباهنگ گزارش های فرهنگی تهیه می کرد و بسیار اهل هنر است.

یادی از لشگر بانوانی که در دوره مدیریت ستاره درخشش کنار گذاشته شدند

در دوره مدیریت احمدی نژادی ستاره درخشش، زنان موفق بسیاری از اجرا و مدیریت برنامه های تلویزیونی کنار گذاشته شدند،و جایشان را مردان پر کردند یا جای خالی شان هرگز پر نشد. از جمله یاد می کنیم،از حمیده آرمیده، سارا دهقان، رزیتا ایراندوست، مهتاب فرید، پریچهر فرزام، فهمیه خضرحیدری، مهتاب کوثری، الناز کیانی، پریسا فرهادی، ماه منیر رحیمی، نیلوفر پورابراهیم، ملودی صفوی، رویا ملکی، رودی بختیار، سحر سرشار، لونا شاد، طلا هادوی، شبنم هنر، تهنیت دربندی، فریده رهبر، افسانه جنگجو، مهرناز صمیمی، نازی عظیما، لعیا بغدادی، سارا ولی نژاد، نگار محمدی، مهشید ندیری، نگار مرتضوی، مهتاب دیوسالار، آیدا منفرد و…

پیش تر شنیده شده بود که شماری از این زنان قصد دارند به دلیل تبعیض جنسیتی از مدیر بخش فارسی صدای آمریکا شکایت کنند.

Share