وزارت امور خارجه ایران:‌ همکاران «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»‌ را هم تحریم می‌کنیم

ایران اینترنشنال : عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران،‌ از تهیه فهرستی از افراد همکار با «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»‌ با هدف وضع تحریم علیه آن‌ها خبر داد.

موسوی روز پنجشنبه هفتم شهریورماه در این زمینه گفت: «طبق قانون، به‌زودی اولین گروه از افرادی که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی‌ها همکاری دارند برای افزوده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذی‌ربط از جمله قوه قضاییه معرفی خواهند شد.»

او اشاره کرد که این فهرست شامل افرادی با ملیت‌های مختلف است.

پیشتر، روز دوم شهریورماه وزارت امور خارجه ایران با صدور اطلاعیه‌ای این موسسه که در واشینگتن واقع است و همچنین «مارک دوبوویتز» مدیر آن را در فهرست تحریم‌های جمهوری اسلامی قرار داده بود.

وزارت امور خارجه اظهار کرد این موسسه «آگاهانه و عامدانه از طریق اقداماتی از قبیل تولید و انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی به نحوی موثر در طراحی، اعمال و تشدید» در آن‌چه که این وزارت‌خانه «اثرات تروریسم اقتصادی علیه ایران» خوانده، مشارکت دارند.

دوبوویتز در واکنش به این اقدام جمهوری اسلامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:‌ «این یک تهدید مستقیم علیه بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، من و دوستان ایرانی و غیرایرانی ماست.»

او اضافه کرد: «این تهدیدها فقط عزم ما را برای تحقیق و آشکار کردن حقیقت در مورد رژیم ایران تقویت و از میل سوزان اکثر قریب به اتفاق ایرانیان برای آزادی حمایت می‌کند.»

Share