اخراج دستیار شخصی ترامپ به اتهام درز اطلاعات خانواده ترامپ

بی بی سی : مادلین وسترهوت که آقای ترامپ او را بارها عنصر کلیدی دفتر خود در کاخ‌سفید خوانده بود به طور ناگهانی از کاخ سفید اخراج شده است. علت این اقدام گفتگوی او با یک روزنامه‌نگار درباره جزئیاتی خصوصی خانواده رئیس‌جمهور آمریکا به هنگام سفر غذا و نوشیدنی عنوان شده است. خانم وسترهوت از روز نخست ورود آقای ترامپ به کاخ‌سفید دستیار شخصی او بود.

آن طور که گزارش شده مادلین وسترهوت، ۲۹ ساله، روز پنجشنبه، ۲۹ اوت، به یک‌باره از دفتر کارش که کنار دفتر کار اصلی آقای ترامپ در کاخ‌سفید بود بیرون رانده شده و علت آن هم گفتگوی او با یک خبرنگار به هنگام صرف شام بوده است.

شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گزارش کرده که خانم وسترهوت در خلال تعطیلاتش در نیوجرسی به هنگام صرف شام با یک خبرنگار در حالی مشاهده شده که همزمان با صرف مشروب از این که چه قدر آزادانه به آقای ترامپ دسترسی دارد تعریف می‌کرده است.

کاخ‌سفید هنوز به اخراج ناگهانی او از کاخ‌سفید واکنش نشان نداده است.

با این حال، روزنامه نیویورک تایمز که نخستین بار خبر اخراج او را منتشر کرد به نقل یک منبع در کاخ‌سفید نوشته که او اکنون “کارمند منفصل” محسوب می‌شود و از روز جمعه، از ورود به ساختمان اصلی نهاد ریاست‌جمهوری در کاخ‌سفید منع شده است.

او که در رسانه‌های آمریکا دردار اصلی دفتر آقای ترامپ معرفی می‌شد دفتری درست مقابل دفتر اصلی رئیس‌جمهوری آمریکا داشت و از روز نخست ورود آقای ترامپ به کاخ‌سفید دستیار شخصی او بود.

آن طور که گزارش شده خانم وسترهوت در اوایل ماه اوت جاری و هنگامی که آقای ترامپ برای تعطیلات به مجموعه گلف خود در نیوجرسی رفته بود با یک خبرنگار در شهر برکلی هایتز شام می‌خورد و در جریان آن دیدار که قرار بوده محتویاتش هرگز رسانه‌ای نشود از جزئیات دسترسی ویژه خود به رئیس‌جمهور آمریکا و خانواده ترامپ می‌گوید.

هنوز معلوم نیست که آقای ترامپ چگونه از دیدار او و مکالماتش اطلاع یافته است.

چند مقام کاخ‌سفید برای مدت‌ها نسبت به میزان وفاداری خانم وسترهوت به آقای ترامپ ابراز تردید کرده بودند و یکی از آنها که سابقا در کاخ‌سفید کار کرده بود به شبکه سی‌بی‌اس گفته: “او از روز اول خبرچینی می‌کرد و از دسترسی ویژه‌ای که به رئیس‌جمهوری داشت برای نزدیک کردن خودش به منتقدان و دشمنان رئیس‌جمهور استفاده می‌کرد.”

بنابر محتویات دو کتابی که درباره احوالات درون کاخ‌سفید تحت ریاست آقای ترامپ نوشته شده خانم مادلین وسترهوت در شب اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری که به برنده شدن آقای ترامپ انجامید “او با ناراحتی گریه می‌کرده” است.

خانم وسترهوت که پیش‌تر در دفتر مرکزی حزب جمهوری‌خواه فعالیت داشت با وجود این گمانه‌زنی‌ها درباره میزان وفاداری او به آقای ترامپ، موفق شد ظرف سه سال گذشته یکی از اصلی‌ترین دستیاران آقای ترامپ شود و حقوقی حدود ۱۴۰ هزار دلار در سال دریافت کند.

در روزهایی حد فاصل پیروزی آقای ترامپ در انتخابات تا روز تحلیف و وزود او به کاخ‌سفید خانم وسترهوت که در آن زمان ۲۶ سال داشت، بارها دیده شد که افراد مهم و کاندیداهای وزارت مورد نظر آقای ترامپ را در برج تجاری ترامپ در نیویورک بدرقه می‌کرد.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، خانم وسترهوت یک صفحه خصوصی در شبکه اینستاگرام داشته که در آنجا درباره زندگی خصوصی خود در کاخ‌سفید و سفرهایش در کنار رئیس‌جمهور می‌نوشته است.

باب وودوارد، روزنامه‌نگار کهنه‌کار آمریکایی که اخیرا کتابی درباره پشت پرده‌های کاخ‌سفید آقای ترامپ نوشته بود در یک گفتگوی تلفنی با آقای ترامپ گفته بود که وقتی گله کرده که درخواست های مکرر او برای مصاحبه مستقیم با آقای ترامپ نادیده گرفته شده از رییس جمهور آمریکا شنیده که گفته نباید برای درخواست مصاحبه سراغ کلین کانوی، از مقام های ارشد دفتر آقای ترامپ می رفته بلکه “شاه‌کلید” اصلی دسترسی به او خانم وسترهوت بوده است.

آقای ترامپ به باب وودوارد گفته بود: “مادلین کلید اصلی است. رمز اصلی اونه.” به گزارش شبکه سی‌بی‌اس آقای ترامپ همچنین بارها خانم وسترهورت را “زیبای من” خطاب کرده بود.

Share