ستاره درخشش حامی سرسخت خود را از دست داد

مدیرکل صدای آمریکا و رادیو فردا کناره گیری کرد
از صدای آمریکا اخباری درباره برکناری درخشش شنیده می‌شود
آیا کابوس مدیریت احمدی نژادی درخشش به پایان رسیده است؟

به گزارش پایگاه خبری امروز نما – جان لنسینگ، مدیرکل رسانه های جهانی ایالات متحده آمریکا، کناره گیری کرد. لنسینگ از حامیان سرسخت ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی صدای آمریکا بود، و همواره از او در برابر اعتراض ها نسبت به ناکارآمدی و سوء مدیریت در بخش فارسی دفاع می کرد.آیا کابوس مدیریت احمدی نژادی درخشش به پایان رسیده است؟

جان لنسینگ که چهار سال گذشته مدیریت مجموعه رسانه ای بزرگی شامل‌ صدای آمریکا، رادیو اروپای آزاد/ رادیو فردا، رادیو آسیای آزاد و شبکه رسانه ای خاورمیانه را برعهده داشت ساعت هفت شب پنج شنبه به وقت شرق آمریکا، در ایمیلی به کارکنان آن سازمان خبر داد که در پایان ماه سپتامبر آن مجموعه را ترک می کند.او به رادیو ان پی آر NPR می پیوندد. برای جان لنسینگ جانشینی معرفی نشده است.

دولت ترامپ دو سال است که مایکل پک را به عنوان جانشین لنسینگ به سنا معرفی کرده ولی روند تائید صلاحیت پک در میان اختلافات سیاسی در سنا بارها به تعویق افتاده است.

هنوز روشن نیست علت کناره گیری لنسینگ چیست. او در چند سال اخیر با رسوایی های متعددی از جمله فساد مالی مشاور‌ ارشدش که به زندان محکوم شد، و رشوه گیری و فریبکاری خبری کارمندان بخش های مختلف دست به گریبان بوده است.

الیوت انگل، رئیس کمیسیون خارجی کنگره، در واکنش به خبر کناره گیری جان لنسینگ در بیانیه ای نوشته است: «مهم است که با کناره گیری لنسینگ تدوام در هدایت آن سازمان برقرار باشد. بر مبنای تغییرات در قانون مصوب سال ۲۰۱۶ فرد منتخب ریاست جمهوری که از سنا رای اعتماد بگیرد اداره آن سازمان را برعهده خواهد داشت. اما از آن جا که سنا هنوز جانشینی را تائید نکرده، تا زمانی که تائید کند، هیات مدیره این اختیار را دارد که جایگزین معرفی کند. از آن جا که نمی توان پیش بینی کرد سنا چه زمانی ممکن است در مورد نامزد مورد نظر رئیس جمهور دست به اقدام بزند، از هیات مدیره می خواهم فورا جانشین لنسینگ را انتخاب کند. این جایگاه مدیریتی مهم تر از آن است که حتی یک روز خالی باشد.»

به گزارش امروز نما، شایان ذکر است که جان لنسینگ از حامیان سرسخت ستاره درخشش، مدیر سرویس فارسی صدای آمریکا، بود و همواره از او در برابر اعتراض ها نسبت به ناکارآمدی و سوء مدیریت در سرویس فارسی دفاع می کرد.

در شرایطی که درخشش مهم ترین حامی اش را از دست داده است،از صدای آمریکا اخباری درباره برکناری درخشش شنیده می‌شود. آیا کابوس مدیریت احمدی نژادی درخشش به پایان رسیده است؟

Share