سخنگوی قوه قضائیه ایران: سحر خدایاری به اشتباه خود اعتراف کرده بود

بی بی سی : غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران با اعلام جزییاتی در خصوص پرونده سحر خدایاری که به دختر آبی معروف شده کرد و گفت که او: “در بازجویی‌ها به صراحت به اشتباه خود اعتراف و آن را پذیرفته و ابراز ندامت کرده” بود.

آقای اسماعیلی در گفت‌وگو با شبکه سوم تلویزیون حکومتی ایران گفته “اشتباهی” که سحر خدایاری به آن اعتراف کرده “نه صرفا در بحث ورود به ورزشگاه بلکه درگیر شدن و اهانت به ماموران و مطالب دیگری که از او سرزده بود” بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه ایران همچنین مدعی شد که سحر خدایاری “دارای شخصیت متعادلی” نبوده است.

آقای اسماعیلی در عین حال تصریح کرده “این مرحومه در مراجع قضایی به هیچ عنوان محکومیت کیفری نداشته است و اصلا دادگاهی برای رسیدگی به پرونده او تشکیل نشده است تا بخواهد محکومیتی برای او صار شده باشد.”

این مقام دستگاه قضایی ایران به کسانی که به گفته او “برخلاف واقع” خبرهایی را منتشر کرده‌اند، توصیه کرده که “از سحر خدایاری یاد بگیرید که در بازجویی اشتباهش را پذیرفت”.

دو روز پیش (پنجشنبه ۲۱ شهریور) علی مطهری نماینده تهران در مجلس در توییتی نوشته که: “شخص غیرمسئولی به او گفته به۶ماه حبس محکوم شده‌” است.

سحر خدایاری که به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته بود، در نزدیکی دادسرای تهران دست به خودسوزی زد. این زن طرفدار فوتبال در رسانه‌های اجتماعی به “دختر آبی” معروف شد.

پس از آن فیفا اعلام کرد که “به زودی” هیاتی را به ایران می‌فرستد تا مساله ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را در این کشور بررسی کند.

Share