صبا کمالی در واکنش به خبر فارس: من بازداشت نشده‌ام

ایران وایر : «صبا کمالی» با انتشار پیامی تصویری، ادعای «فارس»، خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران را رد کرد و گفت هیچ‌کس به سراغ او نرفته و حکم جلبی به دستش نرسیده است.

فارس چهارشنبه هفته پیش خبر داده بود که دستور بازداشت صبا کمالی، بازیگر زن سینما وتلویزیون به دلیل «توهین به امام حسین» در یک پست اینترنتی صادر شده است. باشگاه خبرنگاران جوان نیز نوشت: «گفته می‌شود به زودی این بازیگر هتاک بازداشت شود.»

کمالی روز چهارشنبه ۲۰شهریور با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، از «سحر خدایاری» که به «دختر آبی» در ایران معرف شده است، حمایت کرده بود.


در این پست، نویسنده به حمایت از سحر خدایاری پرداخته و خطاب به امام حسین گفته بود دختر آبی از او مظلوم‌تر است. او سپس به دلیل حواشی بسیار زیادی که این یادداشت برایش ایجاد کرد، ناچار به حذف توییت خود شد. حالا در یک پیام ویدیویی گفته است: «شایعه شده است که حکم جلب برای من صادر شده است. اگر شما چنین حکمی دیده‌اید، من هم دیدم. تمامی اخباری که درباره من با عنوان بردن، گرفتن و … مطرح می‌شود، همه شایعه است. هیچ‌کس سراغ من نیامده است.»


صبا کمالی در این ویدیو که حدود دو صبح روز شنبه منتشر شده، گفته است: «من بازداشت نشده‌ام و هیچ مدیر و مقام مسوولی با تند و عتاب با من سخن نگفته است و آن‌چه منتشر می‌شود را سوء استفاده‌گران از این فضا دامن می‌زنند.»

او اضافه کرده است:«من مسلمان هستم، شیعه هستم و در همین خانه‌ام بارها برای “امام حسین” و “امام علی” مراسم برگزار کرده‌ام.»

او توضیح داده که ادبیات نمایشی خوانده و بر همین اساس متنی را با هدف درد دل با امام حسین نوشته چون از «موضوعی» غمگین بوده است: «در وقت بهتر که این حاشیه‌ها کم شد و مؤمنین واقعی خشم‌شان کاسته شد، توضیح بیشتری خواهم داد.»

سحر خدایاری که در اسفند سال گذشته، هنگام ورود به ورزشگاه «آزادی» برای تماشای دیدار تیم‌های «استقلال» ایران و «العین» امارات بازداشت و به زندان «قرچک» منتقل شده بود، روز دوشنبه ۱۱ شهریور پس از اطلاع از محکومیت شش ماه حبس خود، در مقابل دادسرا خودسوزی کرد. او در تاریخ ۱۸ شهریور بر اثر پیامدهای ناشی از سوختگی در بیمارستان فوت کرد. مرگ او واکنش‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور ایجاد کرد.

Share