شیادی میلیاردی خلافکار تهرانی با خودروی لاکچری

رکنا – سردار عباسعلی محمدیان رییس پلیس استان البرز گفت: ماموران پلیس آگاهی کرج ماه گذشته بر اساس سرنخ های موجود و کنترل یک خودروی گذر موقت مشخص شد که پلاک خودرو جعلی است.

وی با اشاره به شناسایی یک باند ۲۰ نفره که سه نفر از آنها متهمان اصلی بودند، گفت: این باند به نام افرادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و مناطق آزاد خودروهای مدل بالا و گرانقیمت را خریداری و به نام آنها وارد کشور می کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهمان پس از پایان مهلت قانونی یک ماهه گذر موقت اقدام به جعل پلاک خودروها کرده و این خودروها را به فروش می رساندند که در ادامه با شکایت خریداران خودروها مواجه شدند.

سردار محمدیان تاکید کرد: تاکنون ۱۷ دستگاه خودرو از متهمان کشف شده که ارزش این خودروها ۶۰ میلیارد تومان بوده و سه متهم اصلی نیز دستگیر شده اند.

سردار محمدیان ادامه داد: فروشنده خودرو به بهانه اینکه پس از پایان تاریج گذر موقت آنها را به پلاک ملی تبدیل می کند اقدام به فروش خودروهای گرانقیمت کرده اند و به همین شیوه دست به کلاهبرداری زده است.

وی اضافه کرد: چنانچه افرادی این قبیل خودروها را خریداری کرده اند به پلیس مراجعه کنند زیرا این اقدامات قاچاق محسوب می شود و باید چند برابرقیمت خودرو جریمه پرداخت کنند.

گفتگو با متهم
این مرد سابقه دار ادعا می کند که تنها به اتهام کار قاچاق خودرو دستگیر شده در صورتیکه شیوه و شگرد مرد جوان یک کلاهبرداری است.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

قاچاق خودرو.

شیوه و شگرد؟

شیوه خاصی نیست، من خودروها را به صورت قانونی و با پلاک گذر موقت وارد کشور کردم.

پس چرا قاچاق محسوب شده است؟

یکسری تعهد با خریداران خودرو داده بودیم که ۶ ماه تا یکسال به این تعهدات که تمدید زمان پلاک گذر موقت بود عمل نکردیم به همین خاطر مجبور به جعل پلاک ها شدیم که قاچاق محسوب شده است.

قرار بوده تعهد پلاک ملی شدن خودروها را دادی؟

بله، قرار بود برخی از خودروها را پلاک ملی کنیم که نشد.

چه تعداد خودرو وارد کشور کردی؟

بالای ۱۰۰ خودرو لوکس وارد کشور کردم که بیشتر آنها را به خاطر مشکلات پلاک به کشور مبدا بازگرداندم و همین ۱۷ خودرو داخل کشور مانده بود که دستگیر شدم.

چند همدست داری؟

۶ نفر

بنا بر این گزارش، تحقیقات فنی در این پرونده ادامه دارد.

Share