اروپا، فوتبال ایران و عربستان را تحریم کرد

یوفا (اتحادیه ی فوتبال اروپا) در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا حق بازی با تیم های ایران و عربستان را ندارند.

به گزارش خبرگزاریها در جلسه کمیته اجرایی یوفا به ریاست الکساندر شفرین درباره موضوع ممنوعیت ورود زنها به ورزشگاه ها در بعضی از کشورها تصمیم جدید گرفته شد.
بر این اساس به تمامی تیمهای ملی و باشگاهی اروپا دستور داده شد که حق بازی در کشورهایی که در آن زنان برای ورود به ورزشگاه با محدودیت مواجه هستند را ندارند.

در این جلسه از مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا به خاطر برگزاری دیدار سوپر جام این کشور بین میلان و یوونتوس در عربستان در سال گذشته که زنان آن کشور با ممنوعیت ورود به ورزشگاه مواجه هستند،نیز انتقاد شد.

در ادامه بیانیه یوفا آمده است: تا جایی که می دانیم دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عربستان به زنان حق دسترسی به ورزشگاه ها را ندادند و ما نمی توانیم آنها را جریمه کنیم چون این تصمیم در قلمرو و اختیار فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) است ولی نمیتوان ساکت نیز بود. به همین دلیل تیم های تمامی ۵۵ عضو یوفا چه باشگاهی و ملی حق بازی در این کشورها و بازی با تیم های نماینده این کشورها را نخواهند داشت.

Share