عربستان سعودی مقررات پوشش برای گردشگران زن را تعدیل می‌کند

ایران اینترنشنال : عربستان سعودی سازوکار جدیدی را برای صدور ویزا به منظور جذب بیشتر جهانگردان به اجرا می‌گذارد و با فراخواندن شرکت‌های تجاری به سرمایه‌گذاری در صنعت توریسم، سفر شهروندان ۴۹ کشور را به این کشور تسهیل می‌کند.

احمد الخطیب، رییس سازمان گردشگری عربستان سعودی، روز جمعه پنجم مهر، به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که از این به بعد پوشش چادر عربی برای گردشگران زن خارجی اجباری نیست، اما آنان از جمله در سواحل کشور باید لباس‌های نسبتا پوشیده بر تن داشته باشند.

او با تاکید بر این که نوشیدن مشروبات الکل همچنان ممنوع است، ادامه داد: «ما به اندازه کافی جهانگرد داریم که به عربستان سعودی بیایند و از چیزهای دیگر استفاده کنند.»

با اجرای سازوکار جدید دولت عربستان سعودی برای صدور ویزا، از این پس می‌توان با پرداخت ۸۰ دلار، به صورت اینترنتی درخواست ویزا کرد. همچنین زنان می‌توانند به تنهایی و بدون همراه وارد کشور شوند.

با این حال، سفر به شهرهای مقدس مسلمانان، مکه و مدینه همچنان با محدودیت‌هایی مواجه است.

توجه به صنعت توریسم در عربستان سعودی در راستای سیاست‌های اعلام شده از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی است. این کشور قصد دارد که درآمدهایش از این بخش تا سال ۲۰۳۰، ده درصد تولید ناخالص ملی را تشکیل دهد.

Share