برگزاری سومین جلسه دادگاه شبنم‌ نعمت‌زاده؛ کشف انبار جدید متهمان در کرج

ایران اینترنشنال : سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شبنم‌ نعمت‌زاده، دختر وزیر پیشین صنعت‌ و ‌معدن، با اعلام خبر کشف انبار جدید متعلق به او در کرج برگزار شد.

اسدالله مسعودی‌مقام‌، قاضی این دادگاه، روز شنبه ششم مهرماه اعلام کرد:‌ «متاسفانه متهمان صداقت را رعایت نمی‌کنند و همچنان به موارد به دور از حقیقت اصرار می‌ورزند و به تازگی انباری در کرج از شما کشف و گزارش آن واصل شده است.»

این در حالی است که احمدرضا لشگری‌پور،‌ متهم دیگر این پرونده، از وجود انبار شهر کرج ابراز بی‌اطلاعی کرد.

او درباره ارتباط شرکت توسعه دارویی «رسا» با داروخانه‌ها گفت: «نعمت‌زاده درباره شرکت دارو و داروخانه‌ها می‌گفت که آن‌ها مانند کیف پولند و هر جایی که به مشکل بر بخوریم باید به سراغ این‌ها برویم زیرا در این دو مکان پول بسیار زیادی وجود دارد.»

وکیل این متهم نیز مسئولیت انبار کشف‌شده در کرج را متوجه نعمت‌زاده دانست.

در ادامه،‌ نماینده «سازمان غذا و دارو» ضمن اشاره به غیرقانونی و بدون مجوز بودن انبار شهر کرج نسبت به دپوی دارو در انبارها و ارائه آن با تخفیف و جایزه در شرایط تحریم از سوی شرکت «رسا»، متعلق به متهمان، اعتراض کرد.

او همچنین ارائه مستقیم دارو به داروخانه‌ها از سوی این شرکت را اقدامی «ممنوع» خواند.

پس از آن،‌ نماینده شرکت دارویی شستا وابسته به تامین اجتماعی در دادگاه از جهش سرمایه شرکت دارویی رسا از ۱۰۰ هزار تومان در زمان تاسیس تا حجم تراکنش ۳۵۰ میلیارد تومان انتقاد کرد و آن را نشانه کیفری بودن موضوع پرونده دانست.

نماینده شستا در ادامه همچنین شرکت رسا را به ایجاد «شوک» در بازار دارو و کمبود آنتی‌بیوتیک در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ متهم کرد.

پرونده فعالیت‌های شرکت دارویی «رسا» به همراه متهمان نعمت‌زاده و لشگری‌پور با اتهام‌هایی از جمله «ایجاد اخلال در توزیع مایحتاج عمومی از طریق اخلال در نظام توزیع دارو»، «ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی»، «تحصیل مال نامشروع و نگهداری غیرمجاز دارو» در حال رسیدگی است.

نعمت‌زاده در جلسه اول دادگاه اتهامات خود را رد کرده و گفته بود:‌ «خیلی چیزها را نمی‌گویم، چون مردم باور نمی‌کنند.»

نیازآبادی، نماینده دادستان، نیز اعلام کرده بود که این متهم نسبت به حضور و فعالیت در شرکت‌ پدرش،‌ محمدرضا نعمت‌زاده، به عنوان فرد «دست راست» و همچنین دریافت تسهیلات بانکی و وام میلیاردی از بانک‌هایی از جمله ملت،‌ شهر و سینا اعتراف کرده است.

Share