عبدالله بن زاید: امارات از حق حاکمیت بر جزایر اشغال شده‌اش توسط ایران دست بر نمی‌دارد

العربیه : شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، شامگاه شنبه ۲۸ سپتامبر طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، امارات متحده عربی از حق ما برای حاکمیت خود بر جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی که توسط ایران اشغال شده است، دست برنمی دارد.

بن زاید گفت: «ایران همچنان به مسلح کردن گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد و توافق هسته‌ای کشورهای غربی با ایران ارفتار این کشور را تغییر نداد».

وزیر خارجه امارات، بر ضرورت عدم دخالت کشورهای منطقه در امور داخلی یکدیگر تاکید کرد.

شیخ عبدالله با اشاره به حمله به تاسیسات نفتی سعودی، گفت، حمله به آرامكو نه تنها اقتصاد پادشاهی سعودی را تحت تاثیر قراد داد بلكه همه اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داد.

وزیر خارجه امارات گفت که کشور متبوعش از راه حل سیاسی برای حل بحران‌های منطقه حمایت می‌کند و ابوظبی به تلاش‌های خود برای دستیابی به صلح در یمن ادامه خواهد داد.

او افزود:«امارات از راه حل تشکیل دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کند».

وی همچنین با ادای احترام به هزاع النصوری، نخستین فضانورد اماراتی که از ایستگاه فضایی بین‌المللی دیدن می‌کند، اظهار داشت: امارات با این قدم بزرگ ، دوره جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در علم فضا و ساختن نسلی جدید در دنیای علم ، فناوری و روشنگری آغاز کرده است.

Share