اعلام جرم علیه دختری که در صدا و سیما به کنکوری‌ها «رهنمود موفقیت»‌ ارائه می‌کرد؛ «دانشجوی نخبه» قلابی بود

صدای امریکا : مقام های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تهران می گویند علیه دختر جوانی که دانشجوی تقلبی دندانپزشکی در این دانشگاه بود، اعلام جرم کرده اند.

سیدامیرمحسن ضیایی روز یکشنبه ۷ مهر گفت که از این دختر جوان به دلیل دروغگویی و نشر اکاذیب شکایت شده است. او همچنین خبر داد سه نفر از دانشکده دندانپزشکی نیز به دلیل «اهمال و بی مبالاتی» به هیئت رسیدگی به تخلفات در این دانشگاه معرفی شده اند.

اواخر شهریور ماه، دختر جوانی به نام مریم مقتدری که در حساب اینستاگرامی خود را دانشجوی دندانپزشکی معرفی می کرد، در چند نوبت در برنامه های صدا و سیما به عنوان «دانشجوی نخبه» حضور یافت و توصیه هایی برای موفقیت در کنکور به دانش آموزان داشت.

بعد از مدتی مشخص شد که او نه تنها دانشجوی نخبه نیست، بلکه بدون طی مراحل ثبت‌نام و حتی شرکت در کنکور در کلاس‌های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی حضور می‌یابد.

در ایران ورود به دانشگاه ها از طریق آزمونهای سراسری است که معمولا بخشی از سهمیه در اختیار خانواده‌های شهدا، جانبازان، و وابستگان به رژیم ایران است.

در سالهای اخیر تخلفات گسترده در نحوه برگزاری کنکور، فروش سوالات قبل از آزمون، و همچنین دستکاری در نتایج به جنجال هایی در رسانه‌ها تبدیل شده بود.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هنوز توضیح نداده است که چطور یک نفر که اکنون مشخص شده «دانشجوی تقلبی دندانپزشکی» بوده، به عنوان دارنده رتبه برتر کنکور سراسری در برنامه‌های ویژه کنکور شبکه های دو و چهار حضور می‌یافته است.

Share