گواهینامه رانندگی دیجیتال در نروژ

زیرآسمان نروژ: سازمان حمل و نقل جاده ای نروژ Vegvesen, NPRA از ابتدای اکتبر سال جاری میلادی، اپلیکیشن دیجیتال گواهینامه رانندگی را راه اندازی کرد. با دانلود کردن این اپلیکیشن که ده ماه زمان صرف توسعه و راه اندازی آن شده است، اکنون ۲٫۲ میلیون نفر می توانند گواهینامه رانندگی نروژی خودشان را در داخل تلفن های همراه خود همراه داشته باشند و دیگر لزومی به همراه داشتن گواهینامه های رانندگی خود بصورت فیزیکی(کارت) نداشته باشند. در حال حاضر، جریمه نداشتن گواهینامه رانندگی در هنگام رانندگی ۵۰۰ کرون نروژ است. نروژ نخستین کشوری در اروپاست که موفق به اجرای این پروژه شده است.

البته گواهینامه های دیجیتال که در داخل اپلیکیشن قابلیت دیده شدن را دارند فقط در زمان کنترل و بازرسی پلیس اعتبار دارند و نمی توانند در موارد دیگر از جمله بعنوان کارت شناسایی مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین،گواهینامه های دیجیتال فعلا فقط در داخل کشور نروژ معتبر هستند و اگر به کشورهای همسایه از جمله سوئد و دانمارک سفر می کنید،حتما به یاد داشته باشید که همراه داشتن کارت های فیزیکی گواهینامه رانندگی الزامیست.

داشتن گواهینامه دیجیتال اختیاری ست. بنابراین،افرادی که کماکان علاقه ای به داشتن گواهینامه های دیجیتال ندارند کماکان می توانند از همان گواهینامه های فیزیکی خود استفاده کنند.

اپلیکیشن Førerkort را هم اکنون می توانید از گوگل پلی یا اپ استور دانلود و نصب کنید.

منابع و پیوندهای مربوط:

https://www.nrk.no/nordland/enorm-pagang-pa-ny-forerkort-app___-over-all-forventning-1.14724533
https://www.tv2.no/a/10883973/
https://www.thelocal.no/20191001/what-you-need-to-know-about-norways-new-digital-driving-licence

آشنایی با نرخ جرایم رانندگی در نروژ

راهنمای دریافت گواهینامه رانندگی در نروژ

راهنمای خرید/فروش/کرایه خودرو در نروژ

خودروهای برقی در نروژ

پرفروش ترین خودروها در نروژ در سال ۲۰۱۷ میلادی

رکورد کمترین میزان مرگ و میر سوانح رانندگی در نروژ

نگاهی به آمار مرگ و میر جاده ای در نروژ

اتوبوس های خودران در نروژ

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید،لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

Share