فواید مصرف نسکافه تلخ در لاغری

یکی از نوشیدنی های پرمصرف که چند سالی است در خانه، کافی شاپ و … برای بسیاری از افراد جای نوشیدنی های کلاسیک را گرفته انواع نسکافه من جمله نسکافه تلخ است که مصرف لاغری نیز داشته فواید زیادی نیز دارد.
در مورد نحوه تولید، طعم های متنوع و میزان مصرف صحیح نسکافه حرف های بسیاری زده شده است. اما یک نکته مسلم در این باره آن است که از آنجا که پودر نسکافه مستقیما از دانه های قهوه به دست می آید بنابراین، می توان گفت مزایا و مضرات نسکافه نیز با قهوه ارتباط دارد و این همان نقطه مشترک میان این دو نوشیدنی پرطرفدار است.


در حقیقت، نسکافه یکی از نتایج ورود فن آوری های نوین به صنایع تولید مواد غذایی به دست آمده است. این پودر نوشیدنی پس از یک سری فعالیت ها و فرآوردی هایی که بر روی قهوه انجام می شود به دست می آید. یکی از سوالاتی که به کرات می توان آن را از افراد مختلف شنید یا در روزنامه ها و سایر رسانه ها مشاهده نمود آن است که آیا مصرف روزانه نسکافه در لاغری تاثیر مثبتی دارد؟ ممیزان مصرف صحیح نسکافه در روز چقدر باید باشد تا مفید واقع گردد؟ اینها سوالاتی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

نسکافه به عنوان یک نوشیدنی
در واقع، نسکافه یا قهوه فوری نزدیک به صد و ده سال پیش توسط شرکت نستله راهی بازار مصرف گردید و روز به روز، میزان مصرف آن افزایش محسوسی یافت. نسکافه یک محصول فوری است و مانند قهوه نیاز به زمان برای آماده شدن ندارد و بنابراین برای کسانی که با کمبود وقت برای تهیه یک نوشیدنی مطلوب مواجه هستند انتخابی بسیار مناسب محسوب می شود چرا که تنها با حل کردن نسکافه در یک فنجان آب جوش و طی چند دقیقه به راحتی به دست می آید.امروزه نسکافه در دو طعم کلاسیک و گلد در بازار موجود است که طعم کلاسیک آن از لحاظ عطر و طعم سنگین تر است.

خواص نسکافه به عنوان یک نوشیدنی
مصرف قهوه تا پایان قرن شانزدهم میلادی به طور کامل فراگیر شد. به نحوی که در بسیاری از قهوه خانه ها، مجالس رسمی و حتی خانوادگی از این نوشیدنی با یا بدون افزودنی هایی مانند شیر استفاده می شد. محبوبیت قهوه تا جایی بود که به آن لقب نوشیدنی معجزه آسا داده شد. امروزه نیز برای قهوه و محصولات به دست آمده از آن مانند نسکافه و کافی میکس خواص بسیاری شمرده شده است. برخی از این ویژگی ها عبارتند از افزایش میزان هوشیاری، ضد درد، ضد باکتری و ضد اسپاسم عضلانی. همچنین تاکید بر میزان مصرف صحیح نوشیدنی مانند نسکافه برای آن است که اگر از حدود اعتدال، خارج شود سبب افزایش فشار و کلسترول خون گردد. بنابراین همانند هر ماده غدایی دیگر باید در استفاده از آن، میانه رو بود.

رابطه میان مصرف نسکافه تلخ و لاغری

بسیاری از مردم تمایل به نوشیدن نسکافه با شکر دارند که این همان کافی میکس را به دست می دهد. اما باید توجه داشت که در مورد لاغری، صحبت از نسکافه بدون شکر و به صورت تلخ است. یکی از موادی که به وفور در نسکافه یافت می شود کافئین نام دارد که بر میزان سرعت متابولیسم بدن می افزاید و بنابراین سبب چربی سوزی می گردد. در این میان، محققان علم تغذیه بر این باورند حاکثر باید پنج فنجان از نسکافه تلخ و بودن شکر از نسکافه در کنار برنامه غذایی درست و فعالیت بدنی به میزان پنج ساعت در هفته بهره برد.

مصرف همزمان قهوه و مشروبات الکلی چه تاثیری بر کبد دارد

آیا قهوه نیز، جدا از مشروبات الکلی، نوشیدنی مورد علاقه‌تان است؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس برای‌تان خبرهای خوبی داریم. همه‌ی ما درباره‌ی تاثیرات منفی الکل در بدن‌مان می‌دانیم و با این وجود همچنان با مصرف بیش از اندازه‌ی آن به بدن‌مان آسیب می‌زنیم. در این نوشتار در باره تاثیرات مصرف همزمان قهوه و مشروبات الکلی بحث می شود.

به همین دلیل است که بسیاری از آدم‌ها مبتلا به بیماری‌هایی مثل سیروز کبدی می‌شوند. اما در این نوشتار خبری برای دوست‌داران قهوه‌ داریم که باعث می‌شود آنها بیش‌تر از قبل قدر نوشیدنی مورد علاقه‌شان را بدانند.

یک مطالعه‌ی جدید از بریتانیا می‌گوید آسیب وارد شده به کبد در اثر مصرف الکل، با نوشیدن دو فنجان قهوه‌ در روز جبران می‌شود.

این مطالعه رابطه‌ای بین سلامت کبد و قهوه‌ را پیدا می‌کند

مطابق با یک مطالعه در بریتانیا، که تقریبا از ده مطالعه که بیش از ۴۳۰۰۰۰ شرکت‌کننده داشت، داد‌ه‌هایی را تحلیل کرد، دو فنجان قهوه‌ در روز می‌تواند ریسک ابتلا به سیروز کبدی را تا ۴۴% کاهش دهد. این در واقع خبر خوبی است برای کسانی که نوشیدنی مورد علاقه‌ و سرمست‌کننده‌شان قهوه است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند؛ مصرف بیش از حد الکل علت اصلی ابتلا به این بیماری است در کنار عوامل دیگری مثل:

بیماری کبد چرب (که اغلب در اثر دیابت و چاقی به وجود می‌آید)

بیماری سیستم ایمنی بدن

عفونت هپاتیت

زندگی بیماران مبتلا به سیروز در معرض خطر است زیرا این بیماری به طور بالقوه کشنده است. علاوه بر این، بیماری کبد هنوز هم درمان ندارد. بنا بر گفته‌ی دکتر اولیور کندی، استاد دانشگاه ساوت‌همپتون که یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه است، مصرف قهوه‌ نقش مهمی در کاهش ریسک ابتلا به سیروز کبدی دارد. قهوه‌ همه جا در دسترس است، ارزان است و اغلب آدم‌ها به آن حساسیت ندارند. همچنین بسیاری از آدم‌ها قهوه‌ دوست دارند، بنابراین مبارزه با سیروز آسان‌تر می‌شود.

مطلب مرتبط : ۵ دلیل که نوشیدن قهوه شما را سالم‌تر می‌کند

سیروز و مطالعه‌ی قهوه

این تیم آثار قهوه را روی تقریبا ۲۰۰۰ نفر که مبتلا به سیروز بودند، مطالعه کردند. شرکت‌کنندگان به چند گروه تقسیم شدند و نتایج به قرار زیر است:

-مصرف یک فنجان قهوه در روز منجر به کاهش ۲۲ درصدی ریسک ابتلا به سیروز می‌شود.

-دو فنجان قهوه‌ ریسک را ۴۳% کاهش می‌دهد.

-سه فنجان قهوه‌ ریسک را تا ۵۷% کاهش می‌دهد.

-نهایتا، چهار فنجان قهوه ۶۵% ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.

این نتایج با کسانی که قهوه‌ نمی‌نوشیدند مقایسه شد. اگرچه این واقعا خبر خوبی است، چند چیز وجود دارد که باید ابتدا در نظر گرفته شود، از جمله:

۱. نوع دانه‌های قهوه‌

۲. روش آماده کردن قهوه‌

۳. سبک زندگی کسی که قهوه‌ می‌نوشد

همچنین یک مطالعه وجود دارد که نشان داد چه‌طور قهوه‌ی فیلتر شده در مبارزه با سیروز کبدی موثرتر از قهوه‌ی جوشیده عمل می‌کند. هرچند هنوز سوالاتی وجود دارند که بدون پاسخ مانده‌اند، این واقعیت تعجب‌آور از سوی بسیاری با استقبال مواجه شده‌است، به خصوص آن‌هایی که هم الکل می‌نوشند و هم قهوه!

Share