دختر سفیر ایران در مسکو خودکشی کرد

رادیو فردا – خبرگزاری روسی اینترفکس روز سه‌شنبه،‌ ۳۰ مهرماه، به نقل از «یک منبع آگاه» از خودکشی دختر سفیر ایران در مسکو، پایتخت روسیه، خبر داد.

این خبرگزاری به نقل از منبع خود زمان مرگ دختر آقای سنایی را صبح سه‌شنبه قید کرده و می‌گوید که او دچار افسردگی بوده است.

در همین حال سفارت جمهوری اسلامی در مسکو در کانال تلگرام خود مرگ عارفه سنایی، دختر ۲۸ ساله، آقای سنایی را تایید کرده، اما دلیل مرگ او را «سکته مغزی» نوشته است.

پیش از این پیام تلگرامی، همین سفارتخانه خبر خودکشی عارفه سنایی را رد کرده بود.

مهدی سنایی، داماد علی یونسی، پیش از انتصاب به سمت سفیر ایران در روسیه نماینده نهاوند در مجلس هشتم و رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان بود.

تکذیبیه سفارتخانه جمهوری اسلامی در مسکو پس از آن منتشر شد که یک شبکه تلویزیونی محلی به نام رِن‌تی‌وی خبر داد که «دختر سفیر ایران در مسکو از پنجره طبقه نهم به بیرون پرت شده و فوت کرده است».

رن‌تی‌وی همچنین نوشته بود که او پس از پریدن از پنجره «به اتومیبل رنو پارک شده در زیر پنجره برخورد کرده و فوت کرده است».

عارفه سنایی نوه علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت محمد خاتمی، است.

آن طور که در صفحه شخصی عارفه سنایی در اینستاگرام آمده است، او در روسیه و قزاقستان بزرگ شده و در لندن تحصیل کرده بود.

در ایران ابتلا به بیماری روانی و اقدام به خودکشی هم‌چنان تابو و نادرست شمرده می‌شود و خانواده‌ها معمولا از صحبت در این باره سر باز می‌زنند.

در همین زمینه اخیرا در فضای مجازی کمپینی با عنوان «حرف می‌زنم» برای شکستن تابوی ابتلا به افسردگی به راه افتاده است. فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینما، نیز به‌ عنوان سفیر این کمپین انتخاب شده و در نخستین اقدام، ویدئویی منتشر کرده و از مردم خواسته به این کمپین بپیوندند.

Share