کاخ سفید: تحریم‌ها تا تغییر رفتار ایران ادامه دارد

ایران اینترنشنال : کاخ سفید در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران اعلام کرد مادامی که جمهوری اسلامی ایران رفتار خود را تغییر ندهد، آمریکا به اعمال تحریم علیه تهران ادامه خواهد داد.

در این بیانیه که روز دوشنبه مصادف با ۱۳ آبان و به مناسبت چهل سالگی تسخیر سفارت آمریکا به دست گروهی از دانشجویان صادر شد آمده است: «رژیم ایران به قربانی کردن شهروندان بی‌گناه به‌عنوان گروگان در روابط خارجی ناکام خود ادامه می‌دهد. مادامی که ایران دست از این رفتار و دیگر رفتارهای خصومت‌آمیز خود بر ندارد، ما به اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ادامه خواهیم داد.»

اشاره این بیانیه به اتباع آمریکایی زندانی در ایران است.

کاخ سفید در این بیانیه با توضیح اینکه «رژیم ایران یک انتخاب دارد»، نوشت جمهوری اسلامی به جای اینکه «دولت پیشروی حامی تروریسم» باشد می‌تواند «مردم ایران» را در اولویت قرار دهد.

این بیانیه می‌افزاید دولت ایران «می‌تواند صلح را به جای گروگان‌گیری، ترور، خرابکاری، دزدی دریایی، و حمله به بازارهای جهانی نفت برگزیند.»

کاخ سفید با اشاره به اینکه «حامی مردم ایران» است، در پایان نوشت: «زمان آن فرا رسیده که رژیم ایران نیز همین کار را کند.»

ده‌ها دیپلمات آمریکایی به مدت ۴۴ روز در ایران به اتهام «جاسوسی» گروگان نگه داشته شدند. در آن زمان خواسته گروگانگیران استرداد محمدرضا شاه پهلوی به ایران برای محاکمه بود.

از زمان قطع روابط بین ایران و آمریکا، تنش‌ها بین دو کشور در بیشتر مقاطع رو به افزایش بوده و دولت آمریکا در دوره‌های مختلف، تحریم‌ها و محدودیت‌های شدیدی علیه ایران اعمال کرده است.

طی یک سال گذشته و در پی خروج دولت آمریکا از توافق هسته‌ای برجام، تحریم‌های نفتی و بانکی آمریکا اقتصاد ایران را به شدت متاثر ساخته است.

Share