اعدام صحرایى به سبک صادق خلخالى در استان خوزستان

کیهان لندن :

نیروهاى سرکوب جمهورى اسلامى در اهواز و چند شهر دیگر استان خوزستان بعد از دستگیرى معترضین آنها را پس از محاکمات صحرایى چند دقیقه‌اى به سبک صادق خلخالى اعدام کرده‌اند.

اهالى منطقه به «العربیه نت» گفته‌اند: عوامل تا دندان مسلح رژیم همچنین اعتراض‌کنندگان را در شهرهاى ماهشهر(بندر معشور)، شادگان و فلاحیه محاصره کردند. وقتى معترضین به قصد فرار از محاصره وارد تالاب‌هاى بیرون شهر شدند، آنان را به تلافى کشته شدن دو تن از نیروهاى امنیتى و مجروح شدن فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محل به گلوله بسته‌اند. در ماهشهر نیز ٢۴ نفر از شعاردهندگان در درگیرى با نیروهاى امنیتى جان خود را از دست دادند.

افراد بسیج در واکنش به مرگ سروان رضا صیادى عضو نیروهاى ویژه سپاه پاسداران به جوانان معترض که در مرکز شهر جمع شده بودند با گلوله‌هاى جنگى شلیک کردند.

برخى گزارش‌ها نیز حاکیست که نیروى دریایى سپاه پاسداران مستقر در بندر ماهشهر همراه با نیروهاى لشکر ٧ زرهى اهواز متعلق به «سپاه ولیعصر» با استفاده از تانک این شهر را محاصره کرده و به سرکوب کسانى که به خیابان آمده بودند پرداختند.

در اهواز هم نیروهاى انتظامى و سپاه به سوى کسانى که در مرکز شهر تجمع کرده بودند با گلوله‌هاى جنگى شلیک کرده و گاز اشک‌آور پرتاب نمودند و مردان و زنان و کودکان را به شدت با باتوم کتک زدند.

اهالى اهواز با پرتاب سنگ، بستن راه‌ها، آتش زدن لاستیک و سطل‌هاى زباله پرداختند و عده‌اى نیز کنترل مناطق کوت عبدالله، زویه، زرگان، ملاشیه، دائره زنیه دستگردآباد، مندلى دشتیان را در اختیار گرفتند.

در این گیر و دار بسیارى از مردم اهواز درهای منازل خود را به روى اعتراض کنندگان گشودند و آب، غذا و دارو در اختیار آنها قرار دادند و به عده‌اى هم در خانه‌هاى خود پناه دادند. شاهدان ماجرا گفته‌اند : ویدئوهایى که فعالان عرب خوزستان در شبکه‌هاى اجتماعى منتشر کرده‌اند، نشان مى‌دهد که اهالى شعار «خون و جان من فداى اهواز باد» و «زندانى سیاسى آزاد باید گردد» را به زبان عربی سر می‌دادند.

اهالى شهر مى‌گویند: دولت انواع تجهیزات و نیروهاى امنیتى و نظامى خود را وارد اهواز و شهرهاى اطراف کرده و این ناحیه را به یک منطقه نظامى علیه مردم تبدیل نموده است.

Share