ماجرای مهاجرت علی کریمی به کانادا چیست؟

فرارو- اوایل آذرماه بود که روزنامه خبر ورزشی از مهاجرت قریب الوقوع علی کریمی خبر داد. در این گزارش آمده بود که برادر علی کریمی چند وقتی ست که به کانادا مهاجرت کرده و خانواده علی کریمی نیز به این کشور رفته اند. اما حالا قرار است او نیز به خانواده اش بپیوندد. البته علی کریمی ترجیح داده در این مورد اظهار نظر نکند و تاکنون این موضوع را رد یا تایید نکرده است. اما بسیاری از کاربران در فضای مجازی به مهاجرت علی کریمی واکنش نشان داده اند.

به گزارش فرارو، برخی معتقدند که او در عرصه مربی گری به توفیق چندانی در فوتبال ایران دست نیافته و به همین دلیل قصد دارد به کانادا مهاجرت کند. اما عده‌ای هم می‌گویند که این تنها یک سفر تفریحی-کاری است و کریمی به قصد پیگیری کار‌های شخصی اش برای مدتی به این کشور سفر می‌کند.

اما به هرحال کریمی ۴۱ ساله قرار است برای مدتی از فوتبال دور بماند و برای دور ماندن کانادا را انتخاب کرده است. برخی از کاربران در فضای مجازی نیز به موج جدید مهاجرت چهره‌های ورزشی پرداخته اند. یک کاربر در توئیتر به مهاجرت علی کریمی و علیرضا فغانی پرداخته و گفته که خروج چهره‌های ورزشی از کشور ادامه دارد و انگار قرار نیست مسئولین این موضوع را بررسی کنند و به دنبال راه چاره باشند.

برخی دیگر نیز ابراز نگرانی کرده اند و نوشته اند که “امیدواریم خبر مهاجرت علی کریمی صحت نداشته باشد. این خبر بدی برای فوتبال دوستان ایرانی است. “

البته برخی از منتقدان دولت، خبر مهاجرت او را به حمایت از حسن روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری ربط داده اند و گفته اند که علی کریمی به مردم پیشنهاد داد که حسن روحانی را انتخاب کنند، اما حالا خودش دارد از وضعیتی که روحانی ساخته فرار می‌کند.
دوران مربی گری علی کریمی
علی کریمی پس از بازی‌های جاوادانه اش در تیم‌های پرسپولیس، الاهی امارات، القطر، السیلیه، بایرن مونیخ، شالکه و تراکتورسازی سرانجام در سال ۹۳ برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد. اما او در مقام مربی دوباره بازگشت.

۳ مهر ۹۳، آغاز مربی گری علی کریمی بود. او به عنوان دستیار و کمک مربی توسط کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی انتخاب شد، اما چند ماه بعد در دی ماه سال ۹۳ پیش از سفر تیم ملی به استرالیا از سمت خود کناره گیری کرد.

کریمی سه سال بعد به باشگاه نفت تهران که در دوران نوجوانی در آن آموزش دیده بود، رفت و به صورت رسمی سرمربی گری این تیم را پذیرفت. اما این بار هم ماندن او دوام نداشت. کریمی دو هفته پس از پذیرفتن هدایت نفت تهران، به دلیل اختلاف با مالک این باشگاه، با وجود قرارداد دوساله از نفت تهران جدا شد.

این بار او به سپید رود رشت رفت تا هدایت تیم زادگاهش را برعهده بگیرد. کریمی ۱۳ هفته و تا پایان لیگ ۹۷-۹۶ سرمربی این تیم بود. اما باز هم با مالک باشگاه به مشکل خورد و از سمت خود استعفا داد.

پس از تغییرات مدیریتی در باشگاه سپید رود، کریمی به عنوان مالک و سرمربی این تیم بازگشت و کار خود را ادامه داد. او با وجود هزینه‌هایی که برای باشگاه سپید رود انجام داده بود و به علت مشکلات فراوان این تیم، در پایان هفته نوزدهم مالکیت سپید رود را به اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان واگذار کرد.
زندگی شخصی
محمدعلی کریمی پاشاکی که بیشتر به اسم کوتاه شده علی کریمی شناخته می‌شود. متولد ۱۷ آبان ۵۷ در کرج و فرزند چهارم خانواده است. البته او اصالتی لاهیجانی دارد. پدرش، ولی الله کریمی در جوانی در استان گیلان بازیکن فوتبال بود و همین دلیل خوبی برای علاقه مندی علی کریمی به فوتبال و دنبال کردن حرفه‌ای فوتبال بود. البته فرشید برادر بزرگتر علی کریمی پیش از او به فوتبال روی آورده بود و مدتی نیز هر دو هم تیمی بودند.

او در سال ۷۸ ازدواج کرده و دو فرزند پسر به نام‌های هاوش و هیرسا و یک فرزند دختر به نام هیما دارد. کریمی ازدواج زودهنگام خود را از دلایل موفقیتش می‌داند.

کریمی به جز مربی گری در چند سال گذشته به ساخت وساز مشغول بوده و از سهامداران پوشاک ورزشی مجید است.

علی کریمی به موضع گیری‌های سیاسی و اجتماعی معروف است. البته او بار‌ها به فساد‌های فوتبال اشاره کرده و تقابل بسیاری در سال‌های گذشته با فدراسیون فوتبال داشته است. اما در یک سال گذشته بیشتر به وضعیت اجتماعی واکنش نشان داده و در آخرین انتقاد خود در اینستاگرامش نسبت به افزایش بنزین اشاره کرده است.

مهاجرت علی کریمی تاکنون از سوی وکیل یا خودش تایید نشده است. اما عدم تکذیب او نشان می‌دهد که این خبر صحت دارد. حالا باید دید که کریمی پس از سفر به کانادا باز می‌گردد یا برای همیشه ساکن این کشور خواهد شد.

Share