‌روحانی: افراد دستگیر شده باید برای مردم توضیح بدهند

ایران اینترنشنال : حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر با نسبت دادن اعتراضات اخیر این کشور به کشورهای خارجی به ویژه آمریکا، از بازداشت‌شدگان این اعتراضات خواست که در این زمینه «برای مردم توضیح بدهند».

روحانی، روز چهارشنبه ششم آذر، در سفر به آذربایجان شرقی گفت وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و وزارت کشور درباره افرادی به گفته رییس جمهوری اسلامی ایران «در خانه سلاح داشتند و تیمی کار می‌کردند اینها به مردم توضیح بدهند.»

همچنین در حالی که رهبر جمهوری اسلامی ایران، اعتراض‌های ایران را به کشورهای خارجی نسبت داده‌، روحانی نیز ادامه داد: «دشمن فکر کرد بهترین فرصت است و تمام توانش را وارد کرد. ۴۸ ساعت توانست اخلال در خیابان و زندگی مردم ایجاد کند. در مخیله آنها نمی‌گنجید که در ۴۸ ساعت جمع شود.»

رییس جمهوری اسلامی ایران از «یک پیروزی ملی بزرگ در برابر ابرقدرت‌ها و آمریکا» سخن گفت و اضافه کرد که «یاس بزرگی آنها را فرا گرفته است».

او درباره چگونگی اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین از سوی دولت گفت: «از حدود یک ماه پیش وزیر کشور و شورای امنیت کشور را خواستم و برنامه‌های گرانی را به آنها ارایه کردم و گفتم هر وقت مناسب دیدید اجرا کنید. زمان را به من هم نگویید. هر شبی مناسب بود اجرا کنید.»

روحانی در کل از سیاست افزایش قیمت بنزین در ایران دفاع کرد و اما گفت این طرح ممکن است «دچار اشکال در بخش‌‌هایی باشد قابل اصلاح و تکمیل است».

رییس جمهوری اسلامی بار دیگر نیز تاکید کرد که از این طرح «هیچ چیز نصیب دولت نمی‌شود و همه به مردم بر می‌گردد.»

این در حالی است که روحانی چند روز پیش در یک سخنرانی در یزد گفت که دولت با کمبود بودجه شدید مواجه است و مسیر درآمدهای نفتی ایران بسته شده است.

Share