عضو تشخیص مصلحت نظام: مردم در اعتراض به فساد به خیابانها آمدند

احمد توکلی چهارشنبه ۱۳ آذر اعلام کرد که در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ایران مردم در اعتراض به فساد و نابرابری اجتماعی به خیابان‌ها آمدند.

«محبت نیوز»- احمد توکلی، عضو تشخیص مصلحت نظام و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی چهارشنبه ۱۳ آذر اعلام کرد که در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ایران مردم در اعتراض به فساد و نابرابری اجتماعی به خیابان‌ها آمدند و چنانکه دولت ادعا می‌کند برای افرایش قیمت بنزین.

توکلی در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: « «مردم به‌ طور کلی از مسائل زیادی عصبانی هستند. سیر اداره کشور در چند سال گذشته به سمت اقناع و هم‌آوایی جامعه پیش نرفته و منجر به ایجاد خشم متراکم در میان عموم شده که در روزهای اخیر سر باز کرده است. مردم از رکود بر‌جای‌مانده از دولت احمدی‌نژاد، نابرابری، کثرت فسادهای افشاشده، تشدید فاصله طبقاتی و… نارضی‌اند. برای نمونه از میان ۴۰۳ میلیون حساب سپرده بانکی، چهاردهم درصد این سپرده‌ها مالک ۵۲ درصد کل سپرده‌های موجود هستند. این حد از بی‌عدالتی و اختلاف طبقاتی به‌راستی مایه شرمندگی است.»

علی خامنه ای و فرماندهان سپاه در روزهای اخیر چنین جلوه داده‌اند که خیابان‌های شهرهای ایران را دشمنی اشغالگر تصرف کرده بود.

Share