نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی: شغل وجود ندارد، اکثر مردم سیستان و بلوچستان مستمری بگیر کمیته امداد هستند

رادیو زمانه : حبیب‌الله دهمرده، نماینده زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی صبح یکشنبه در تذکری شفاهی گفت که« گاز در استان وجود ندارد، قیمت بنزین چند برابر دیگر شهرها است».

او از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرد اما گفت که به وزیر نفت و مقام‌های مسئول در باره کمبود گاز هشدار داده اما نتیجه‌ای نگرفته است. کمبود گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان موجب تشکیل صف‌های طولانی دریافت سیلندرگاز دولتی شده است، آنطور که به روایت نماینده مجلس؛ « کپسول گاز کیمیا و در بازار هر کپسول ۳۰ هزار تومان به فروش می رسد».

این در حالی است که دهمرده گفت که عمده ساکنان سیستان و بلوچستان فقیر و «زیر نظر کمیته امداد هستند». به گفته دهمرده « نزدیک به دو دهه است [استان] دچار خشکسالی شده است.

این سرزمین استراتژیک اکثر ظرفیت‌های خود را از دست داده، رودخانه هیرمند بسته شده، کشاورزی و دامپروری از بین رفته و بازارچه های محلی تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد». سیستان و بلوچستان به لحاظ شاخص‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی در شمار محروم‌ترین مناطق ایران قرار دارد و به گفته مقام‌های دولتی نزدیک به دو سوم جمعیت آن زیر خط فقر قرار دارد.

Share