نمایندگان اصولگرا از بیژن زنگنه به قوه قضاییه شکایت می‌کنند

رادیو زمانه : بیژن نامدار زنگنه از زمانی که به وزارت نفت بازگشت هدف حمله نمایندگان و جریان‌های سیاسی منتقد دولت بود. خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران ایران به نقل از دو نماینده مجلس شورای اسلامی از استیضاح و محاکمه همزمان وزیر نفت دولت حسن روحانی خبر داده است.

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۱۷ آذر گفت که شماری از نمایندگان مجلس در شکواییه به قوه قضاییه خواستار رسیدگی به «اقدامات وزیر نفت که موجب وارد آمدن ضرر و زیان به بیت‌المال شده»، شدند. او حذف و احیای دوباره کارت سوخت و سهمیه‌بندی سوخت و همچنین فساد در وزارت نفت را از دلایل شکایت از وزیر نفت عنوان کرد.

ابوالفضل ابوترابی، دیگر نماینده اصولگرای مجلس هم گفته است که شمار امضاء‌های استیضاح وزیر نفت به ۷۱ نفر رسیده و کمیسیون انرژی امروز (یکشنبه ۱۷ آذر) در این باره تصمیم نهایی را خواهد گرفت. پیش از این شماری از نمایندگان خواستار استیضاح وزیر نفت به دلیل حذف کارت سوخت و راه‌اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت،

ارائه‌ اطلاعات غلط درباره افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره‌ علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت‌خوان در دفتر وزارت نفت، ناکارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترک گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری‌ها و همچنین عدم توجه به توسعه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی شده بودند.

Share