صدای معترضین به عملکرد ستاره درخشش به گوش مقامات آمریکایی هم رسید

برایان هوک اعلام کرد:


«نگرانی ها از صدای آمریکا را از نزدیک دنبال می کنم، و از آن اطلاع دارم»


«در حال تنظیم مقاله ای درباره صدای آمریکا هستم»


صدای آمریکا در ترجمه همزمان سخنان برایان هوک را تحریف و تلطیف کرد

به گزارش پایگاه خبری امروز نما – برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، گفت: در حال تنظیم مقاله ای درباره صدای آمریکا است که بزودی منتشر خواهد شد.

هوک در نشستی که در بنیاد دفاع از دموکراسی ها، روز سه شنبه برگزار شد، در پاسخ به پرسش علی رضا کیانی،از شبکه براندازی فرشگرد، که به صورت آنلاین برای این نشست فرستاده بود گفت، با یکی از مشاورانش در امور ایران در حال تنظیم مقاله ای درباره صدای آمریکا است و از این رو‌ نمی خواهد پیش از آن که به طور علنی منتشر شود چیز زیادی در باره آن بگوید.

کلیفورد می، رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی ها، گفت علی رضا کیانی پرسیده است برای تبدیل رسانه صدای آمریکا به رسانه ای موثر برای مردم ایران چه کرده اید؟

برایان هوک گفت، نگرانی ها از صدای آمریکا را از نزدیک دنبال می کند، از آن اطلاع دارد و اغلب در گفتگو‌ با ایرانیان در خارج در باره آن شنیده است.کلیفورد می یادآوری کرد، که با گذشت سه سال از دولت ترامپ هنوز سنا به مدیرکل نهاد ناظر بر صدای آمریکا رای اعتماد نداده است.

شایان ذکر است، که رابرت منندز، سناتور دمکرات، مانع انتصاب رئیس جدید این نهاد رسانه ای شده است و هنوز مدیران انتصابی دوره باراک اوباما بر سر کار هستند.
اظهارات علنی برایان هوک در باره انتقادهای گسترده از بخش فارسی صدای آمریکا تحت مدیریت ستاره درخشش اتفاقی قابل توجه است.

بخش فارسی صدای آمریکا، تحت مدیریت احمدی نژادی ستاره درخشش، در ترجمه همزمان سخنان برایان هوک به فارسی، اظهارات او درباره صدای آمریکا را تحریف و تلطیف کرد،که می خوانید:

رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی ها:«علی رضا کیانی از طریق اینترنت پرسیده ما چه کار می توانیم بکنیم که صدای آمریکا یک عامل موثرتر برای صدای آمریکا باشد؟»

برایان هوک: «من دارم در مورد صدای آمریکا مقاله ای می نویسم که در مورد این هست. ایشان دارد در این مورد کار می کند. نمی خواهم زیاد در این مورد صحبت بکنم. ولی مطلبی است که من از نزدیک زیر نظر دارم، به این موضوع آگاهی دارم، و این یک نگرانی مدام هست و مردم ایران دارند شکایت… دارند راجع به این صحبت می کنند و راجع بهش حرف می زنند.»

به گزارش امروز نما،اظهارات مقام عالی رتبه وزارت امور خارجه آمریکا، در مورد این که «نگرانی ها از صدای آمریکا را از نزدیک دنبال می کند»، در حالی بیان می شود، که قرار است، هفته آینده نشستی از سوی وزیر خارجه آمریکا در مورد ایران برگزار شود.

Share