نمونه‌ای از همبستگی مادران: مادر مسعود هاشم‌زاده از کشته‌شدگان اعتراضات ۳۰خرداد ۸۸ بر سر مزار نوید بهبودی مهویزانی، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ حاضر شد

رادیو زمانه :

پنجشنبه۲۱ آذر گروهی از فعالان حقوق زنان در گیلان، پنج‌شنبه بر مزار نوید بهبودی مهویزانی حاضر شدند و با خانواده همدردی کردند.

نوید بهبودی مهویزانی دانشجوی ۲۳ ساله مهندسی مکانیک در جریان اعتراضات سراسری آبان در مهویزان صومعه‌سرا کشته شد. مادر مسعود هاشم‌زاده از کشته‌شدگان اعتراضات ۳۰خرداد ۸۸ نیز در این دیدار حضور داشت. نوید بهبودی ۲۵ آبان ۱۳۹۸ برای شرکت در مراسم عروسی دوستش و دیدار با خانواده، از محل کارش در اصفهان به شهر قدس بازگشته بود.

بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ آبان به مغازه یکی از دوستانش واقع در سرقنات شهر قدس می‌رود که با شلیک نیروهای لباس شخصی به سوی مردم از بالای پشت بام یک ساختمان مواجه می‌شود

و در نهایت در خیابان «عمارت» حوالی «میدان آزادی (سرقنات)» هدف گلوله قرار می‌گیرد. یک منبع آگاه و نزدیک به خانواده نوید بهبودی در مصاحبه با رادیو زمانه گفته است که خانواده برای تحویل پیکر نوید بهبودی به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کردند. «از خانواده تعهد گرفتند که نوید یا باید در مهویزان (روستای پدری‌اش) به خاک سپرده شود یا آن‌ها خودشان او را دفن خواهند کرد.»

Share