بازداشت چند «فعال سلطنت‌طلب» در اصفهان توسط اطلاعات سپاه «صاحب‌الزمان»

کیهان لندن :

رسانه‌‌های داخل ایران، جمعه ۲۲ آذرماه، گزارش دادند روز پنجشنبه با اقدام اطلاعاتی و عملیاتی «پاسداران گمنام امام زمان» در سازمان اطلاعات سپاه «صاحب‌الزمان» استان اصفهان، ۴ نفر از اعضای «شبکه فعال سلطنت‌طلب» استان و اعضای شبکه «مبارز وطن اصفهان» دستگیر شدند.

در این خبر ادعا شده «افراد حین برگزاری جلسه با موضوع موج دوم اغتشاشات در منزل یکی از اعضا حضور داشتند که با حضور به‌موقع مأموران این طرح ناکام مانده و همه افراد در محل دستگیر شدند.»

گفته شده در بازرسی از منزل بازداشتی‌‌ها تعدادی شب‌نامه، پرچم شیر و خورشید، ابزار شعارنویسی و شیشه‌های بمب‌های آتش‌زا کشف شد.

در این خبر به جزئیات بیشتری اشاره‌ نشده است.

در جریان اعتراضات آبان‌‌ماه صدها نفر از مردم در این شهر و شهرهای دیگر استان از جمله نجف‌آباد و ملک‌شهر در مخالفت با جمهوری اسلامی به خیابان‌‌ها آمدند. گزارش‌‌ها حاکیست نیروهای امنیتی برای سرکوب تظاهرات در اصفهان به سوی معترضان شلیک کردند که شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت و اسامی برخی از قربانیان مشخص شده است.

در دو هفته اخیر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بارها خبر از دستگیری معترضان در شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان داده است.

در جریان اعتراضات آبان‌ماه که با اعلام افزایش سه برابری قیمت بنزین آغاز شد دست‌کم ۲۰۸ نفر کشته شدند اما هنوز هیچیک از نهادهای رسمی جمهوری اسلامی آمار تلفات و بازداشتی‌‌ها را اعلام نکرده است. برخی منابع شمار کشته‌شدگان را تا هزار تن تخمین می‌زنند و قطع یک‌هفته‌ای اینترنت در ایران و عدم اعلام رسمی قربانیان از سوی مسئولان را در همین رابطه ارزیابی می‌کنند. اما کم نیستند مقامات جمهوری اسلامی که به کشتار مردم اعتراف کرده و آن را حتی حق نظام می‌دانند!

Share