وجود یک میلیون و ۶۰۰ هزار شاکی در پرونده ارزش افزوده

محمد امامی، مدیرکل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات رادیویی ایران، گفت پرونده ارزش افزوده تلفن‌های همراه در این کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار شاکی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امامی افزود برخی «شرکت‌های خاص» به اسم بسته ارزش افزوده از حساب مردم برداشت کرده‌اند و «تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مشترکین تشکیل پرونده داده‌اند و پرونده آنها در قوه قضاییه باز است».

به گفته امامی شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های ارزش در این رابطه با «شرکت‌های همراه اول» در چارچوب «قانون تجارت» قرارداد داشته‌اند و از سوی سازمان مقررات رادیویی «پروانه» نگرفته‌اند.

این مقام مسئول در عین حال اضافه کرده سازمان مقررات رادیویی پرونده این سرویس‌ها در دادگستری را پیگیری می‌کند.

شهریور ماه سال گذشته نیز محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرده بود چند شرکت خدمات پیامکی طی پنج ماه ۲۲ میلیارد تومان از مشترکان شبکه‌های موبایل «کلاهبرداری» کرده‌اند.

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه خدماتی است که علاوه بر امکانات معمول (تماس صوتی، پیامک، اینترنت و…) به واسطه اپراتور به کاربر ارائه می‌شود.

عضویت در خبرنامه‌ها، بازی‌ها، نظرسنجی‌ها و مطالب با موضوعات به خصوص، از جمله این خدماتند و شرکت‌های ارائه‌دهنده هزینه آن را از طریق اپراتور دریافت می‌کنند.

Share