آزادی سردبیر نشریه حرم چند ساعت پس از بازداشت

ایران وایر : «تقی دژاکام»، سردبیر نشریه «حرم» که با شکایت «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی به دلیل انتشار مصاحبه‌ای منتشر شد، آزاد شد.

سردبیر نشریه حرم وابسته به آستان قدس رضوی پس از آزادی در توییتر خود نوشت که شرمنده آقای شمخانی است: «بله می‌شود پس از ۳۱ سال خبرنگاری و روزنامه‌نگاری رو دست بخوری؛ از خبرنگاری که به دلیل سابقه‌اش بهش اعتماد کردی. ۳ روز شرمنده آقای شمخانی‌ام.»

مصاحبه بلند مورد نظر با علی شمخانی درباره انتقام بزرگ از آمریکا بود که پس از انتشار در نشریه حرم، در خبرگزاری‌های «تسنیم» و «فارس» وابسته به سپاه پاسداران نیز منتشر شد. اما این دو خبرگزاری پس از انتشار خبر بازداشت تقی دژاکام این مطلب را از صفحه وب‌سایت خود حذف کردند.

برخی از رسانه‌های داخل ایران خبر از بازداشت سردبیر نشریه حرم در تاریخ ۱۹ دی ماه داده بودند که چند ساعت بعد در همین روز خبر از آزادی او هم اعلام شد. براساس این اخبار، تقی دژاکام با شکایت علی شمخانی برای انتشار مصاحبه‌ای از او بازداشت شد. شمخانی مدعی است گفت‌وگویی با این نشریه انجام نداده بوده است.

«نظام الدین موسوی»، معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی در توییترش نوشت تقی دژاکام «فعلا با اخذ التزام آزاد شد.»

نظام الدین موسوی در توییت دیگری نوشته بود درباره آزادی او با «برخی بزرگان» تماس گرفته است.

شمخانی در بخشی از این مصاحبه که در سایت «گویانیوز» نیز بازنشر شد و قابل دسترس است، از «۱۳ سناریو» انتقام خون قاسم سلیمانی گفته بود: «تاکنون ۱۳ سناریو انتقام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و حتی اگر بر ضعیف‌ترین سناریو هم اجماع صورت بگیرد اجرای آن می‌تواند یک کابوس تاریخی برای آمریکایی‌ها باشد.»

او در این مصاحبه گفته بود عملیات انتقام در قالب یک «تک عملیات» صورت نخواهد گرفت.

علی شمخانی درباره تاکید ایران به حذف نیروهای آمریکایی در منطقه هم گفته بود: «واکنش ما به هر ترتیب متوجه نیروهای آمریکایی در منطقه است و تأکید داریم که نیروها حذف شوند. حالا اگر نیروها بخواهند در پایگاه‌ها سنگر بگیرند، علاوه بر نیروها، پایگاه‌ها را هم نابود می‌کنیم

Share