کارزار صداوسیما برای مقابله با تحریم انتخابات

ایران اینترنشنال : صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران کارزاری برای مقابله با تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی به راه انداخته است.

دو نفر از کارکنان خبرگزاری «باشگاه خبرنگاران جوان»، متعلق به سازمان صداوسیما، روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه با در دست گرفتن پلاکاردهای «رای بی رای» و «‌نه به رای» در میان شرکت‌کنندگان در راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن حاضر شدند و از این حضور فیلمبرداری کردند.

در تصاویری که در یکی از بخش‌های خبری شبکه ۱ سیما پخش شده، آنها در قالب برنامه «دوربین مخفی» خودشان را از موافقان تحریم انتخابات معرفی می‌کنند و از حاضران می‌خواهند در انتخابات شرکت نکنند.

بر اساس این تصاویر، برخی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی به اقدام آنها درباره تحریم انتخابات اعتراض می‌کنند و حتی زمینه درگیری میان راهپیمایان و این افراد ایجاد می‌شود.

روز گذشته تصاویری از این افراد بدون اشاره به پیش‌زمینه آن در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد و به نظر می‌رسد هدف از این کار، پخش اطلاعات نادرست و بی اعتبار کردن کارزارهای تحریم انتخابات مجلس است که قرار است دوم اسفندماه برگزار شود.

ایران اینترنشنال یکی از رسانه‌هایی بود که با اطمینان از اصالت عکس دریافت شده از جانب یکی از حاضران در محل، اقدام به انتشار آن در تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی این شبکه کرد.

این نخستین بار نیست که رسانه‌های حکومتی و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی برای بی‌اعتبار کردن مخالفان دست به پخش اطلاعات نادرست یا تحریف شده برای فریب مخاطب می‌زنند.

Share