قرنطینه دو مورد مشکوک به ابتلا به کرونا در بابل

ایران اینترنشنال : مصطفی جوانیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در مازندران، از شناسایی دو فرد مشکوک به آلودگی به ویروس جدید کرونا در شهرستان بابل خبر داد.

جوانیان، روز پنجشنبه اول اسفند، به خبرگزاری ایرنا گفت: «این دو فرد هم اکنون در قرنطینه قرار دارند و نمونه‌گیری از آنها در حال انجام است.»

او تاکید کرد که تا مشخص شدن نمونه‌گیری از این دو فرد، نمی توان ابتلا قطعی آنها به ویروس کرونا را تایید کرد.

همزمان علی عالمی، مسئول روابط عمومی بیمارستان روحانی بابل، تایید کرد که دو بیمار دارای مشکلات تنفسی در این بیمارستان بستری شده‌اند.

او گفت: «هم اکنون جلسه‌ای در بیمارستان روحانی بابل در حال برگزاری است که خروجی جلسه تایید و یا رد خبر ابتلا این دو نفر به ویروس کرونا را محرز می‌کند.»

سه مورد جدید ابتلا به کرونا در قم و اراک تایید شد

کیانوش جهانپور، رییس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، از تایید ابتلای دو نفر در قم و یک نفر در اراک به ویروس جدید کرونا خبر داد و گفت که این افراد «در حال حاضر در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند».

جهانپور، روز پنج‌شنبه اول اسفند، به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: «هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ماست.»

او ادامه داد: «با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید ۱۹ (بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا) تایید شده در کشور به پنج نفر می‌رسد.»

پیشتر دو نفر آلوده به این ویروس در قم جان خود را از دست دادند.

رییس روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین از طرح پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم قم، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محل تجمع در این شهر خبر داد.

او گفت که توصیه وزارت بهداشت لغو همه اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش‌آموزی و همچنین تمامی سمینارها و همایش‌ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است.

این مقام دولتی با این حال تاکید کرد که «ملاحظه خاصی برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور و به ویژه حوزه انتخابیه قم» وجود ندارد.

Share