مرزهای آمریکا به روی مسافران از ایران بسته شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحد آمریکا، معاون او مایک پنس، وزیر بهداشت و درمان، و اعضای تیم مقابله با ویروس کرونا در آمریکا، در کنفرانس خبری بعد از ظهر امروز از وضعیت شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تدابیری که برای پیشگیری از آن در نظر گرفته شده است سخن گفتند.

رئیس جمهوری و تمامی مقامات دیگری که در کنفرانس حضور داشتند با تاکید بر این که «دلیلی برای وحشت عمومی وجود ندارد»، از «آمادگی کامل آمریکا برای مقابله با بحران کرونا»، «تحت کنترل بودن آن» و این که وضعیت در حال حاضر «نه چندان خطرناک» است خبر دادند.

با این همه، رئیس جمهور و معاون او از آماده بودن چهل میلیون ماسک و سفارش تولید سی و پنج میلیون دیگر نیز خبر دادند که می تواند نشانه «آمادگی» برای مقابله با بحران باشد.

مهمترین نکته برای ما ایرانی‌ها از آنچه در این کنفرانس عنوان شد این بود که با صدور دستورالعمل تازه‌ای از سوی رئیس جمهور، مرزهای آمریکا از امروز به روی مسافرانی که از ایران می‌آیند بسته شده است؛ چه ایرانی باشند و چه از هر ملیت دیگر.

طبق این دستورالعمل از شهروندان آمریکائی خواسته شده است که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ایتالیا و کره جنوبی تا اطلاع ثانوی از سفر به این دو کشور خودداری کنند.

Share