علم الهدی: ویروس کرونا واقعا نعمت خدا بود

امام جمعه مشهد گفت: استعداد بچه شیعه‌های ما در شرکت‌های دانش‌بنیان به‌جایی رسید که به کشور‌های مدعی توسعه‌یافتگی که ما را در حال توسعه می‌خوانند، کیت آزمایشی صادر کردند.

رویداد۲۴ – در دهمین هفته برگزار نشدن نمازجمعه در کشور، امام جمعه مشهد مطالبی پیرامون ولادت امام حسن مجتبی، استفاده از فرصت‌های معنوی ماه مبارک رمضان و شکوفا شدن استعداد‌های داخلی در حاشیه شیوع ویروس کرونا را در قالب «پیام جمعه» ۱۹ اردیبهشت‌ماه ایراد کردند.

متن این پیام به شرح زیر است:

ویروس کرونا، موقعیت شکوفایی استعداد‌ها را ایجاد کرد

این ویروس منحوس و بیماری برای ما بلا بود، اما عوارضش را که می‌بینیم، واقعاً نعمت فوق‌العاده خدا بود، این ویروس استعداد‌ها را شکوفا کرد و مردم را به حرکت درآورد؛ اولی که این ویروس آمد، در مشهد ما که بعد از تهران بزرگ‌ترین شهر کشور است، کیت آزمایش نبود، نمونه‌ها را به تهران می‌فرستادند، در آنجا آزمایش انجام می‌دادند و جواب می‌دادند که چه کسی مبتلا به کرونا و چه کسی مبتلا به بیماری‌های دیگر است.

صادرات کیت تشخیص به کشور‌های مدعی توسعه‌یافتگی

دو ماه نگذشت، بچه شیعه‌های ما، بچه‌هایی که از تبار اهل‌بیت (ع) بودند، از خانواده‌های وابسته به اهل‌بیت بودند، انگیزه پیدا کردند، استعداد‌ها درخشان شد و در شرکت‌های دانش‌بنیان کار تولید کیت به‌جایی رسید که به کشور‌های مدعی توسعه‌یافتگی که ما را درحال‌توسعه می‌خوانند، کیت آزمایشی صادر کردند، این نعمت این بلا بود، این همان مهربانی است که خدا ما را با بلا تنها نگذاشت.

در مشهد ما در پارک علم و فناوری دارند دستگاه‌های تنفس می‌سازند، به‌زودی به تولید انبوه می‌رسد و حتی ممکن است به صادرات نیز برسد، دستگاهی که قبل از بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و آی‌سی‌یو‌ها دچار کمبود بودیم و الآن عزیزان ما درصدد تولیدش برآمدند.

ایران، برترین جامعه در تمدن انسانی

جریانی که در مانور مواسات و رزمایش مواسات در این ماه رمضان شکل گرفت، مردم ما در سراسر کشور نشان دادند با وضعیتی که امروز در ایران ما هست، کشور و جامعه ما در تمدن انسانی به‌عنوان برترین و بالاترین جوامع در کشور‌های دنیا شناخته‌شده، غرب‌زده‌هایی که چشمشان به دروازه‌های غرب بود و تحت تأثیر مدرنیزاسیون غربی همه چیز را از غرب می‌دانستند، ببینند آنان دارند به روی‌هم اسلحه می‌کشند و مردم ما در این رزمایش مواسات این‌طور دارند زحمت می‌کشند و خدمت می‌کنند.

تفاوت مردم ما با مردم غرب و مردم ما با انسان‌هایی که متنعم به نعمت این تمدن نیستند، تفاوت ما در دین و اسلام ما هست، آنانی که ادعای تمدن داشتند و روزی در کشور ما می‌آمدند و حق توحش می‌گرفتند، امروز به چه روزی رسیدند که به قول آن سیاستمدار آمریکایی که گفت «غرب، وحشیگری خودش را نشان داد» و مردم ما در چه شرایطی در تمدن قرار دارند.

خدایا! بر این نعمتت تو را شکر می‌کنیم، ما را با این ویروس و بلا تنها نگذاشتی، مهربانی تو در عین بلایی که برای ما نازل شد به سراغ ما آمد، خدایا در حل همه مشکلات اجتماعی و اقتصادی که این ویروس برای ما به وجود آورده، مهربانی‌ات را شامل حال ما بفرما.

پروردگارا، عزیزان ایثارگر فداکار، شهدای ما و امام شهدا را از خیرات و برکات این رزمایش مواسات بهره‌مند بفرما و سایه پر برکت مقام معظم رهبری که رهنمود حکیمانه‌شان جامعه ما را در این تمدن اصیل انسانی زبان زد دنیا کرد و ضرب‌المثل در جهان قرار داد، مستدام بدار.

Share