سگ گله‌ای که دوازده هزار پوند فروخته شد

بی بی سی : سگ گله‌ای که به قیمت ۱۲۰۰۰ پوند (حدود ۳۶۰ میلیون تومان) در حراج اسکیپتون فروخته شد، رکورد گران‌ترین سگی که کمتر از ۱۲ ماه سن دارد را شکست.

دووی جنکنیز، پرورش‌دهنده این سگ ده ماهه که “جت” نام دارد، او را در دهکده تالیبونت در شمال ولز پرورش داده است. این سگ اوایل این هفته در حراجی به این قیمت فروخته شد.

رکورد قبلی گران‌ترین سگ کمتر از ۱۲ ماه، ۷۰۳۵ پوند بود. در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا این حراج‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شوند.

دومین رکورد گران‌ترین سگ این حراج نیز به یک توله تربیت نشده تعلق گرفت. دونال مولانلی توانست توله سگ خود را ۲۳۵۰ پوند بفروشد.

سگ‌های آقای جنکنیز در بریتانیا مشتریان زیادی دارند و او این بار توانست با فروش جت که مدت‌هاست از همکار او سارا لوئیز آموزش می‌گیرد، رکورد بشکند.

جت را فیلیپ وود که مزرعه‌داری در شهر شروزبری (شمال غرب لندن) است، خرید.

سو، همسر آقای وود گفت: “ما قانع شدیم که او ما را پیدا کرده است چون وقتی که رفتیم تا این سگ ماده را ببینیم، روی ماشین ما پرید. دووی گفت که او قبلا هرگز این کار را نکرده بود.”

اسکیپتون یکی از معروف‌ترین بازارهای فروش سگ گله است. در اولین حراج سال جاری میلادی در اسکیپتون که فوریه برگزار شد، رکورد فروش گران‌ترین سگ گله جهان شکسته شد. اما گری، پرورش‌دهنده تمام وقت سگ‌های گله، اما سگ گله دو سال و نیمه خود را که مگان نام داشت، ۱۸۹۰۰ پوند به یک مزرعه‌دار آمریکایی فروخت.

این رکورد پس از آن هم شکسته شد و یک سگ در “ولش مارت” ۱۹۴۵۱ پوند فروخته شد. قیمت متوسط یک سگ گله در بریتانیا حدود ۲۰۰۰ پوند است.

Share