امیرحسین مرادی و علی یونسی برای اعتراف اجباری تلویزیونی «تحت فشار هستند»

ایران اینترنشنال : یک منبع نزدیک به خانواده امیرحسین مرادی، دانشجوی المپیادی بازداشتی، به ایران اینترنشنال گفت او و علی یونسی، دیگر دانشجوی برنده طلای جهانی المپیاد، برای اعتراف اجباری تحت فشار قرار گرفته‌اند.

به گفته این فرد مطلع با شروع دور جدید بازجویی از این دانشجویان، به آن‌ها گفته شده برای جلوگیری از اعدام باید تن به اعتراف اجباری بدهند.

بازجویان به این دو دانشجو اعلام گفته‌اند: «اعتراف پرونده را سبک می‌کند.»

این فرد اشاره کرد بازجویان همچنین گفته‌اند حاضرند کاغذی امضا کنند و به این دو دانشجوی زندانی بدهند. او ضمن «تطمیع» دانستن این تلاش‌ها گفت: «هر بار به صورت متفاوتی بچه‌ها را تحت فشار می‌گذارند، یک روز تهدید، یه روز تطمیع.»

یونسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، هم‌زمان با مرادی، دانشجوی فیزیک این دانشگاه، شامگاه جمعه ۲۲ فروردین‌ماه از سوی ماموران امنیتی سپاه پاسداران و با ضرب و شتم بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش،‌ در یکی از ملاقات‌ها در حالی که مرادی خانواده‌اش را در جریان «برخورد و فشار‌ها» می‌گذاشته، ماموران تلفن را قطع کرده‌اند و بازجو پشت شیشه با این دانشجو برخورد کرده است.

این فرد نزدیک به خانواده مرادی اشاره کرد وقتی دوباره تلفن وصل شد، امیرحسین گفت «حتی اجازه نمیدن با شما هم صحبت کنم.»

این فرد مطلع از وضعیت درباره وضعیت این دو دانشجوی زندانی گفت: «آنها پس از انتقال از انفرادی به سلول‌های چند نفره منتقل شده‌اند و زندانیان در این سلول‌ها به امیرحسین و علی گفته‌‌اند، کاری با ما می‌کنند که می‌پذیریم از جنگ احد در هر حرکتی حضور داشتیم و هر چه دیکته می‌کنند انجام می‌دهیم تا از فشار فیزیکی و روانی رها شویم.»

با گذشت ۱۵۰ روز از بازداشت این دو دانشجو،‌ هنوز هیچ دادگاهی برای آن‌ها برگزار نشده است. این دو دانشجو همچنان به وکیل دسترسی ندارند و وزارت اطلاعات همچنان از انتقال پرونده آنها به قوه قضاییه سرباز می‌زند. سخنگوی قوه قضاییه پیشتر عنوان کرده بود که اتهام این دو دانشجو ارتباط با سازمان مجاهدین خلق است و در منزل این دانشجویان «اقلام انفجاری» پیدا شده است.

خانواده یونسی بارها اتهام‌های مطرح شده علیه این دانشجویان را رد کرده و «لجن‌پراکنی با هدف سرکوب نارضایتی» خوانده‌اند.

Share