رونق بازار شیشه دست دوم خیارشور و مربا!

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت شیشه مربا، خیارشور و رب گوجه افزایش قابل توجهی یافته است و تولیدکنندگان علت آن را کاهش تولید زباله می‌دانند.

این مساله باعث شده است آگهی فروش شیشه دست دوم مربا و خیارشور در سایت‌هایی مثل دیوار و شیپور درج شود و بازار فروش زباله شیشه‌ای داغ شود.

قیمت شیشه دست دوم چند؟
«مستأجر هستم و یک ماه است که غذای درست و حسابی نخوردیم. مدتی است شیشه‌ها را از رستورانی که برادرم کار می‌کند، می‌گیرم و می‌فروشم» اینها را زنی می‌گوید که از وضعیت اقتصادی گلایه دارد و اخیرا فروشنده شیشه دست دوم مربا شده است.

در حال حاضر ارزان‌‌ترین شیشه‌های نوی مربا و خیارشور در فروشگاه‌ها و بازار ۳۰ هزار تومان است اما فروشندگان شیشه دست دوم حداکثر بهای ۴ هزار تومان را برای کالایشان در نظر گرفته‌اند.

آنها همچنین شیشه‌های دست دوم کوچک با قیمت ۱۵۰۰ تومان تا سه هزار تومان می‌فروشند و شیشه‌های بزرگ که جای سس بوده‌اند با قیمت چهار هزار تومان معامله می‌شود.

حالا به نظر می‌آید وضعیت اقتصادی کشور به سمتی پیش رفته است که برخی‌ به این فکر افتاده‌اند از زباله‌های خود درآمدزایی کنند.

یکی از فروشندگان شیشه‌های دست دوم از وضعیت اقتصادی این روزها گلایه می‌کند و می‌گوید: شهرداری برای خرید زباله قیمت پایینی گذاشته است و برای همین مجبور شدم زباله‌هایم را آگهی کنم.

یکی دیگر از فروشندگان شیشه‌های دست دوم می‌گوید: «انواع شیشه برای فروش دارم. شیشه‌ها از محصولاتی است که خودمان استفاده کردیم و بعد از شستشو آنها را می‌فروشم.»

در این میان کسانی هستند که از این شیشه‌ها برای مصرف شخصی استفاده نمی‌کنند. برخی‌ محصولات خانگی تولید می‌کنند و حالا با قیمت بالای ظرف‌های شیشه‌ای جای مربا و ترشی برای آنها هیچ صرفه اقتصادی ندارد که از فروشگاه بخرند.

یکی از فروشندگان شیشه‌های دست دوم می‌گوید: «خریداری دارم که مربا و ترشی خانگی تولید می‌کند اما برای او صرفه اقتصادی ندارد که با این قیمت از فروشگاه شیشه بخرد. بعضی مواقع شیشه‌ها را جمع می‌کنم و به او می‌دهم. چون وضعیت مالی خوبی هم ندارد از او پول نمی‌گیرم.»

جالب است که در این میان برخی فروشندگان اعتراف می‌کنند فکرش را هم نمی‌کردند که روزی شیشه مربای دست دوم را برای فروش آگهی بزنند!

Share