قتل فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در تورنتو

به گزارش سایت پرشین میرر : جسد به قتل رسیده مهدی امین، شهروند ایرانی کانادایی و فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، بعدازظهر چهارشنبه ۲۱ اکتبر در منزل مسکونی‌اش در شهر مارکهام در شمال تورنتو پیدا شد.

مهدی امین، حدود ۵۰ ساله، کارمند یکی از شرکت‌های ساختمان سازی در بزرگشهر تورنتو و یکی از فعالان سیاسی شناخته شده و مخالف رژیم جمهوری اسلامی بود.

مهدی امین، پیش از سال ۲۰۱۵ به مدت بیش از یک سال بعنوان یکی از اعضای هیأت مدیره کنگره ایرانیان کانادا نیز فعالیت داشت.

بامداد پنجشنبه پلیس منطقه یورک، در شمال تورنتو با انتشار اطلاعیه‌ای بدون اشاره به هویت مقتول، از مردم برای دریافت اطلاعات بیشتر درخواست کمک کرد.

ساعتی پس از انتشار اطلاعیه پلیس دوستان نزدیک مهدی امین با انتشار تصویرهایی از او خبر کشته شدن وی را اعلام کردند.

براساس اطلاعات بدست آمده روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ مهدی امین بر طبق روال عادی به محل کار خود نرفته‌ بود. همکاران او با تماس‌های تلفنی موفق نشده بودند از او خبری بگیرند. یکی از همکاران مهدی امین به در خانه محل سکونت او می‌رود و وقتی بازهم بی‌خبر می‌ماند، با نگرانی به پلیس اطلاع می‌دهد. کارآگاهان اداره پلیس منطقه یورک پس از ساعت ۲ بعدازظهر به ساختمانی نوساز در خیابان Feeney در محدوده خیابان‌های بی‌ویو و بزرگراه ۷ مراجعه کرده و پس از باز کردن در خانه مهدی امین با پیکر بی‌جان او روبرو می‌شوند.

مرگ این مرد توسط کارآگاهان پلیس به عنوان قتل همراه با خشونت در نظر گرفته شده است.

کارآگاهان پلیس از هر فردی که در محدوده وقوع قتل به مورد مشکوکی برخورده‌ و تاکنون با پلیس صحبت نکرده‌ درخواست کرده‌اند تا به نزد پلیس برود. آنها همچنین از افرادی که در این محدوده فیلم‌هایی از دوربین‌های مدار بسته خود دارند که حاوی مواردی مشکوک است درخواست کرده‌اند تا با پلیس منطقه یورک تماس بگیرند.

پلیس اعلام کرده است که هم اکنون منتظر نتیجه کالبد شکافی است و تا زمان مشخص شدن نتیجه قطعی علت مرگ هیچ جزییاتی از این قتل و هویت مقتول را بازگو نخواهند کرد.

کارآگاهان پلیس همچنین از عموم مردم درخواست کرده‌اند تا اتومبیلی که ممکن است به این حادثه ارتباط داشته باشد را ردیابی کنند. اتومبیل مشکوک هوندا CRV مشکی مدل ۲۰۱۵ با شماره پلاک انتاریو BNEV917 است.

خبرهای تأیید نشده حاکی است که اتومبیل مورد نظر پلیس متعلق به مقتول بوده و به سرقت رفته است.

مهدی امین در میان دوستان و افرادی که او را می‌شناختند بعنوان فردی بسیار مؤدب و خوش رفتار معروف بود. مهدی امین در اکثر تظاهرات و برنامه‌هایی که در بزرگشهر تورنتو در مخالفت با جمهوری اسلامی و اعتراض به نقض حقوق بشر و دفاع از زندانیان سیاسی و یادمان‌های قربانیان سیاسی برگزار می‌شد شرکت فعال داشت.

Share