مراسم ۱۳ آبان، در آخرین لحظه، به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

رادیو فردا : علی‌رغم فراخوان قبلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور برای مراسم روز ۱۳ آبان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اعلام کرد برگزاری این مراسم در مناطق استان تهران به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است.

سیدمحسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، روز دوشنبه ۱۲ آبان گفت بر اساس توصیه ستاد استانی مقابله با کرونا همه مراسم روز ۱۳ آبان که پیش از این قرار بود در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار شود، لغو شد.

آقای محمودی در عین حال از اعضای ستاد ملی کرونا به‌دلیل «اعلام دیرهنگام لغو این برنامه» انتقاد کرد و گفت: «اعضای ستاد ملی کرونا و مسئولان دولتی باید به مردم انقلابی و شهیدپرور جوابگو باشند.»

این در حالی است که پیشتر، ششم آبان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تأکید کرده بود این مراسم با «رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی»، «استفاده از ماسک» و «در کوتاه‌ترین زمان»، روز سه‌شنبه ۱۳ آبان مقابل ساختمان سفارت آمریکا در تهران برگزار خواهد شد.

در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سفارت آمریکا در تهران به تسخیر انقلابیون درآمد و بحران گروگان‌گیری ۴۴۴ روزه کارمندان سفارت آمریکا پیش آمد. این روز در تقویم جمهوری اسلامی «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نام گرفت و هر سال در این روز مراسمی در برابر ساختمان سفارت آمریکا در تهران برگزار شده است.

تسخیر سفارت آمریکا در تهران مبنای اختلاف عمیق بین ایالات متحده و جمهوری اسلامی شد، به‌گونه‌ای که پس از ۴۱ سال، مقامات حکومت جمهوری اسلامی، آمریکا را همچنان «دشمن شماره یک» خود می‌خوانند و ایالات متحده نیز برای محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای و نظامی جمهوری اسلامی، شدیدترین تحریم‌های ممکن تا امروز را علیه ایران اعمال کرده است.

Share