شهرام کاشانی خواننده موسیقی شاد ایرانی در ۴۸ سالگی درگذشت

کیهان لندن :

شهرام کاشانی خواننده مشهور پاپ که از بیماری کبدی رنج می‌برد، پس از بستری شدن در بیمارستان و ابتلا به کرونا در سن ۴۸ سالگی درگذشت. شهرام کاشانی در ۱۸ سالگی خوانندگی را شروع کرد و در آن زمان جزو معدود خوانندگان جوان موسیقی پاپ ایران بود.

کاشانی خواننده مشهور پاپ مقیم ترکیه، عصر دیروز چهارشنبه ۶ امردادماه در بیمارستان آجی بادام استانبول درگذشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این خواننده که از بیماری کبد و کلیه رنج می‌بُرد، برای درمان در بیمارستان بستری شد ولی در آنجا به کرونا مبتلا می‌شود و پس از چندی نیز چشم از جهان فرو می‌بندد.

صفحه اینستاگرام شهرام کاشانی۴ روز پیش از ابتلای این خواننده به کرونا در بیمارستان خبر داده بود.

شهرام کاشانی، از سال ۱۳۷۰ در سن ۱۸ سالگی در لس‌آنجلس فعالیت خود را در موسیقی پاپ آغاز کرد و تا سال ۱۳۸۵ هشت آلبوم منتشر کرد که همگی مورد استقبال قرار گرفتند.

موزیک‌های «نازی‌جون» و «دختر بندری» در دهه ۷۰ از مشهورترین و محبوب‌ترین موزیک‌های شهرام کاشانی به شمار می‌رود که در آن دوران با نام «شهرام کِی» شناخته می‌شد. ترانه‌های او عمدتا مناسب رقص و مهمانی بودند و این در دوران‌ تاریک دهه ۷۰ به نوعی تنها موسیقی‌ شاد نسل جوان در آن دهه بود.

افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی از درگذشت ناگهانی این خواننده جوان در غربت و دور از وطن متأثر شده و کاربران ایرانی موزیک‌ویدئوهای شاد و مشهور وی را باز نشر می‌کنند. شهرام کاشانی در سال‌های اخیر در اینستاگرام رابطه بسیار نزدیکی با هوادارانش داشت و از وضعیت سلامت و فعالیت‌هایش آنها را با خبر می‌کرد.

همزمان دلایل بیماری‌های کبدی و کلیوی این خواننده و درگذشت‌اش نیز بین کاربران به موضوع داغی بدل شده و در این رابطه حدس و گمان‌هایی را مطرح می‌کنند. دلیل بیماری این هنرمند هر چه باشد، واقعیت این است که ترانه‌هایش شنیده می‌شد و دل‌ها را در شرایط سیاه ایران شاد می‌کرد و مردم در جشن‌های خود با صدای وی می‌رقصیدند و حالا دیگر نیست تا بخواند!

Share