قالیباف بدون مخالفت با قانون محرمانه بودن اموال مسئولان جمهوری اسلامی به رسانه‌های افشاگر حمله کرد

رادیو فرانسه :

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که خود پیشتر در جنجال املاک نجومی در دوران شهرداری‌اش در تهران متهم شده بوده، درباره جنجال اخیر درباره محرمانه بودن اموال مسئولان جمهوری اسلامی، به خبرنگاران و رسانه‌هایی که در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده‌اند حمله کرد.

قالیباف روز یکشنبه در مجلس از رسانه‌ها خواست «دقت بیشتری داشته باشند و موضوعات را پس از بررسی کافی اطلاع رسانی کنند.»

او گفت: «مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه ای نداشته است، فرایند تصویب قانون در مجلس کاملا مشخص است و نمایندگان در این خصوص تصمیمی نگرفته اند، این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.»

پیشتر در جریان افشای املاک نجومی در شهرداری تهران در دوران قالیباف، با خبرنگاران و رسانه‌های افشاگر برخورد قضایی شده بود.

با وجود انکار نمایندگان کنونی مجلس درباره نقش داشتن در تصویب چنین قانونی، آنان هیچ اظهارنظری مبنی بر مخالفت با این قانون نکرده‌اند.

پیشتر حسن نوروزی، نایب‌رئیس کمیسیون قضائی مجلس و نماینده رباط‌کریم و بهارستان در مجلس صراحتا گفته بود: «بر اساس تبصره ماده ۳ مصوبه این کمیسیون، اطلاعات اموال مسئولان در سامانه به‌طور کامل محرمانه بوده و به‌هیچ‌وجه نباید منتشر شود و باید در حفظ و نگهداری آن دقت کامل شود».

برخی رسانه‌های ایران نوشته‌اند اجرای دوباره این قانون از طرف مجلس کنون، مهر تأیید بر این قانون است.

Share