خواهرزاده علی‌ خامنه‌ای بازداشت شد

ایران وایر – فریده مرادخانی، فعال حقوق بشر و خواهرزاده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به دست نیروهای امنیتی حکومت ایران بازداشت شده است.

به گزارش رسانه های حقوق بشری ایران، خانم مرادخانی در روز پنجشنبه ۲۳ دیماه و در مسیر بازگشت به منزل توسط ماموران وزارت اطلاعات تهران دستگیر شده است.

وبسایت هرانا گزارش کرده که ماموران در زمان بازداشت فریده مرادخانی اقدام به بازرسی منزل او کرده و شماری از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

فریده مرادخانی یک روز بعد از بازداشت خود، در تماس با خانواده از انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است.

هنوز علت بازداشت و اتهامات وارده به این فعال حقوق بشر مشخص نیست اما برخی کاربران توئیتر گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ارتباط این بازداشت با حضور مرادخانی در مراسم بزرگداشت خدمات فرح‌ پهلوی، که در زادروز او برگزار شد، مطرح کرده‌اند.

او در همایش گرامیداشت زادروز و خدمات فرح پهلوی که پنجشنبه ۲۲ مهرماه امسال به صورت آنلاین و با حضور فرح پهلوی برگزار شد، با خواندن دلنوشته‌ای خطاب به خانم فرح پهلوی گفت که «تو خواهی آمد و نور و مهر و عشق خواهی آورد.»

Share