آسیا تایمز از رفت‌وآمد هواپیماهای وابسته به سپاه پاسداران به میانمار خبر داد

ایران اینترنشنال :

وبسایت روزنامه «آسیا تایمز» با اشاره به رفت‌وآمد هواپیماهای نزدیک به سپاه قدس به کشور میانمار، از احتمال ارسال سلاح‌های سپاه پاسداران به دولت نظامی میانمار خبر داد.

آسیا تایمز با استناد به وبسایت‌های رهگیری پروازها گزارش داد که پنج‌شنبه هفته گذشته یک هواپیمای باری شرکت «قشم فارس ایر» از مشهد به میانمار پرواز کرد و یک روز بعد نیز بازگشت.

شرکت «قشم فارس ایر» به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه پاسداران تحت تحریم آمریکا قرار دارد.

زین مارآئونگ، وزیر خارجه در دولت آنگ سان سوچی، احتمال داده که محموله این هواپیما نظامی بوده است.

به نوشته آسیا تایمز، حدود یک ماه پیش از کودتای نظامیان در میانمار نیز یکی از رسانه‌های این کشور از فرود یک هواپیمای ایرانی خبر داده و نوشته بود ممکن است محموله این هواپیما تجهیزات نظامی باشد.

همچنین چند دیپلمات خارجی در آسیای جنوب شرقی که خواسته‌اند نامشان ذکر نشود به آسیا تایمز گفته‌اند ۲۳ دی‌ماه یک هیات ایرانی به میانمار سفر کرد و این احتمالا دومین یا سومین سفر مقام‌های ایرانی پس از کودتای نظامی در این کشور است. در این گزارش به نام این مقامات اشاره نشده است.

آنگ سان سوچی و شماری دیگر از رهبران دولت میانمار در بهمن ۹۹ و پس از پیروزی حزبشان در انتخابات طی یک کودتای ارتش بازداشت شدند.

احتمال ارسال سلاح به میانمار توسط سپاه پاسداران در حالی مطرح شده که ارتش این کشور متهم به کشتار مسلمانان در این کشور است.

آنگ‌سان‌سوچی نیز به‌دلیل سکوتش در برابر خشونت علیه مسلمانان میانمار و کشتار آنها، مورد انتقاد قرار گرفت.

Share