آتنا دائمی فعال مدنی از زندان آزاد شد

بی بی سی :

گزارش ها از ایران حاکیست که آتنا دائمی، فعال مدنی از جمله در زمینه حقوق کودکان، روز دوشنبه زودتر از موعد از زندان لاکان رشت آزاد شده است.

انسیه دائمی، خواهر آتنا دائمی با انتشار ویدئویی از آزادی این فعال مدنی خبر داد.

آزادی او ساعاتی پس از انتشار خبر تبرئه و قرار منع تعقیب او از بابت پرونده ای بود که به تازگی برایش در زندان لاکان رشت باز شده بود.

خانم دائمی، ۲۹ ساله، که از آذر ماه ۱۳۹۵ در زندان اوین زندانی بود اسفندماه گذشته به زندان لاکان رشت تبعید شد.

او ابتدا در سال ۱۳۹۳ بازداشت شد و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه براساس اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ۱۴ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری حقوق بشری هرانا حکم وی در دادگاه تجدیدنظر به ۷ سال تقلیل پیدا کرد و نهایتا با اعمال ماده ۱۳۴، ۵ سال آن قابل اجرا بود.

او در سال ۱۳۹۷ زمانی که در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در بند زنان زندان اوین بود، به همراه گلرخ ابراهیمی ایرایی با گشایش پرونده دیگری مواجه و نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش هرانا خانم دائمی در تیر ماه ۹۹ در ارتباط با پرونده دیگری که برای دومین بار در دوران حبس علیه او گشوده شد در شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۲ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

Share