تظاهرات در برابر سفارت اوکراین در تهران با شعار مرگ بر پوتین

اخبار روز :

تجمع شماری از معترضان به حملات روسیه به اوکراین در تهران با شعار «مرگ بر پوتین» در برابر سفارت اوکراین در تهران، شامگاه شنبه ۲۶ فوریه، برگزار شد.

برخی گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از تجمع شماری از شهروندان در ایران در برابر سفارت اوکراین در همدردی با مردم اوکراین خبر می‌دهند.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، ماموران امنیتی با حمله به تجمع شهروندان ایرانی حامی اوکراین در برای سفارت این کشور در تهران، تجمع‌کنندگان را پراکنده کردند.

معترضان در سیدنی و توکیو خواستار توقف جنگ در اوکراین شدند

اخبار روز : صدها نفر از مردم سیدنی روز شنبه در حمایت از مردم اوکراین تظاهرات کردند و خواستار اقدام بیشتر علیه مسکو شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تجمعی نیز در توکیو برگزار شد که طی آن معترضان خواستار اخراج روسیه از شورای امنیت سازمان ملل شدند.

از توکیو گرفته تا ورشو و لندن تا نیویورک، هزاران نفر در روزهای اخیر نسبت به حمله روسیه به اوکراین که بزرگترین بحران امنیتی در دهه های اخیر است، اعتراض کرده اند.

معترضان استرالیایی با در دست داشن نشان هایی در محکومیت اقدام روسیه، نسبت به بحران اوکراین واکنش نشان دادند.

برخی از سخنرانان از دولت اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا خواستند تحریم ها علیه مسکو را افزایش دهد و شهروندان روس را از سفر به استرالیا محروم کند و سایرین نیز از ناتو خواستند وارد این درگیری شود.

یک تجمع اعتراضی نیز در مقابل سفارت روسیه در کانبرا برگزار شد و شرکت کنندگان پلاکاردهایی با عنوان توقف جنگ در دست داشتند.

در همین حال، چند صد معترض روسی، اوکراینی و ژاپنی در مرکز توکیو تجمع کردند و در حالی که پرچم های اوکراین را حمل می کردند خواستار توقف جنگ شدند.

استرالیا و ژاپن به آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر در اعمال تحریم هایی علیه سیاستمداران، شرکت ها و نخبگان روس به دلیل حمله به اوکراین پیوستند.

Share