متخلفان نوشیدنیهای مسموم رفسنجان دستگیر شدند

303721_304314662931492_100000588831926_1224823_1241890549_n

دادستان کرمان از با اشاره به پرونده نوشیدنیهای مسموم در رفسنجان گفت: متخلفان این پرونده دستگیر شده اند اما متاسفانه در جریان این پرونده هشت نفر فوت کردند و ۱۹۵ نفر نیز در بیمارستانها بستری شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، يدالله موحد پيش از عصر يكشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه يكي از مشكلات جامعه امروزي كشور جمعيت بالاي كيفري زنداني ها است اظهار داشت: يكي از وظايف قوه قضاييه كاهش اين جمعيت ها است.

وي در ادامه افزود: در كشور به نسبت يكصدهزار نفر جمعيت ۲۹۰ نفر زنداني است و اين مشكل در استان كرمان شديدتر است و استان كرمان از ميانگين كشوري خيلي بالاتر است زيرا استان كرمان در مسير ترانزيت هاي مواد مخدر است.

وي در خصوص پرونده نوشیدنیهای مسموم رفسنجان تصريح كرد: قبل از ماجراي مسموميت چندتن از شهروندان رفسنجاني در اثر نوشيدني هاي مشكوك يك كميته مقابله با عوامل تهيه و توزيع مشروبات الكلي در استان كرمان تشكيل شد كه در كرمان ۲۲ نفر از عوامل تهيه و توزيع مشروبات الكلي دستگير شدند و پنج هزار ليتر مشروبات الكلي كشف كرديم.

اين مسئول قضايي اظهار داشت: دو نفر متهم اصلي اين پرونده در رفسنجان شناسايي و دستگير شدند و هفت بشكه ۲۲۰ ليتري به اين شهرستان وارد شده است.

دادستان استان كرمان در ادامه بيان داشت: هشت نفر به دنبال مصرف اين مايعات در رفسنجان فوت كردند و ۱۹۰ نفر در بيمارستان هاي سطح استان كرمان دياليز شدند و بهبود يافتند.

موحد با اشاره به اينكه در سال گذشته رفسنجان ۴۸۰ پرونده مرتبط به مشروبات الكلي داشته است افزود: ۲۲۹ پرونده حمل و نگهداري مشروبات الكلي ۲۵۱ پرونده شرب خمر رسيدگي شده است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *