همه کسانی که در قطع کردن سیستم اس‌ام‌اس دست داشته‌اند!

بعد از انتخابات يکسري از افراد همراه سيستم اس‌ام‌اس بازداشت موقت شدند!از ميان آن همه افراد تنها سيستم اس‌ام اس آزاد شد ولي دوباره براي پاسخ دادن به پاره‌اي از سوالات بازداشت شد! در اين مطلب تصميم داريم به اين موضوع بپردازيم که چه کساني در قطع شدن سيستم اس‌ام اس دست داشته‌اند.
امکان دارد همان خس و خاشاکي که توي خيابان به دنبال راي شان مي‌گشتند به دليل مقابله با گاز گريه‌آور سيستم مرکزي اس‌ام اس را آتش زده تا با دود ناشي از آن از ريختن اشک جلوگيري کنند و غافل از اينکه با اين کار اس‌ام اس را تعطيل کرده و فرستاده‌اند پي کارش!
البته اين احتمال هم وجود دارد که خبرنگار بي‌بي‌سي قبل از اينکه با گلوله ندا آقا سلطان را کشته باشد با همان گلوله سيستم اس‌ام اس را از کار انداخته باشد و البته از آن فيلم هم گرفته باشد تا به موقع آن را اکران بکند!
يکي ديگر از کساني که ممکن است سيستم اس‌ام اس را از کار انداخته باشد مير حسين موسوي است.او با از کار انداختن اين سيستم قصد داشته که از ارسال تبريک به وسيله اس‌ام اس به محمود احمدي‌نژاد به خاطر پيروزي خيلي قاطعش در انتخابات جلوگيري به عمل بياورد!
همين بازداشت شدگان اخير هم ممکن است دستي در از کار انداختن سيستم اس‌ام اس داشته باشند؛ وگرنه چه دليلي دارد که آنها را درست روز قطع شدن اس‌ام اس بگيرند و بيندازند توي هلفدوني!؟
به نظر مي‌آيد که اس‌ام اس را همان کساني قطع کرده‌اند که بالاخره آزاد خواهند کرد!
از ديگر کساني که مظنون به قطع کردن اس‌ام اس است خود همان ندا آقاسلطان است.به نظر ما او اين سيستم را قطع کرد و بعد براي اينکه دستش رو نشود به خبرنگار بي‌بي‌سي پول قابل توجهي داد!
محسن ميردامادي هم از آن دسته افرادي است که مشکوک به قطع کردن سيستم اس‌ام اس است.به نظر صاحب اين قلم ميردامادي به شيوه رابين هود خودش را به سيستم مرکزي اس‌ام اس رسانده و بعد از اينکه آن را قطع نموده خودش را گم و گور کرده تا دست کسي به او نرسد!
هر کس که گفته است غلامحسين الهام با الهام از محمود احمدي‌نژاد دستور قطع کردن سيستم اس‌ام اس را داده است سخت در اشتباه است چرا که ما تحقيق کرديم و متوجه شديم که غلامحسين الهام با الهام از محمود احمدي‌نژاد يک چنين دستوري را نداده است!
البته وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات هم نمي‌تواند دستور قطع سيستم اس‌ام اس را داده باشد چرا که او در روزهاي انتخابات و نيز روزهايي که جمله وقايع اخير خيلي در آن شايع بود آنقدر دستور براي دادن داشت که تا به اين يکي دستور مي‌رسيد شب مي‌شد!
شايد مردم تهران، اصفهان، مشهد و کليه شهرهايي که در آن تعداد قابل‌توجهي خس و خاشاک دارد با پرداخت نکردن به موقع هزينه ماهيانه مربوط به اس‌ام اس کاري کرده‌اند که وزارتخانه مربوطه وادار به قطع سيستم اس‌ام اس آنها شده است!
شيخ مهدي کروبي هم از کساني است که در اين زمينه در مظان اتهام است.کسي که وقتي حزب نداشت پنج ميليون راي آورد و بعد از تاسيس روزنامه و حزب سيصد هزار تا راي آورد از دستش هر کاري از جمله قطع سيستم اس‌ام اس بر مي‌آيد!منتها به چه شيوه‌اي اين کار را کرده نمي‌دانيم.بايد او را به قسمتي از منطقه خوش آب و هواي درکه دعوت کرده و طي يک گفت‌وگوي دو طرفه(و بلکه هم بيشتر!) چگونگي‌اش را سوال کرد!
همين الان متوجه شديم که مي‌تواند کار خواننده ترانه «خوش به حالت تکه سنگ که نداري دل تنگ» باشد.تصور ما بر اين است که وي با همان تکه سنگي که در شعر به آن استناد کرده زده به سيستم اس‌ام اس و آن را از بيخ قطع کرده است!
البته اين امکان هم وجود دارد که اصولا يک چنين سيستمي قطع نبوده و چون در جامعه شايعه قطع اس‌ام اس پيچيد مردم به خيال قطع بودن به يکديگر پيامک نزدند تا پيروزي احمدي‌نژاد را تبريک بگويند!
البته افراد ديگري هم مي‌توانند در قطع شدن سيستم اس‌ام اس دخالت داشته باشند که براي جلوگيري از گنده شدن نام شان از بردن اسم آنها در اين روزنامه خودداري مي‌کنيم!

Share

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *