تظاهرات های شبانه در محله های تهران

سایت خبرنامه ندا : اخبار رسيده حاکيت که در بسياري از محله هاي تهران، مردم در دسته هاي چند صد نفره و گاهي چند ده نفره اقدام به تظاهرات کرده و شعار هاي «مرگ بر ديکتاتور» و «مرگ بر خامنه اي» سر مي دهند. از جمله اين محلات مي توان از شهرک اکباتان، سعادت آباد و ده نياوران نام برد.

تجمع پزشکان در بیمارستان دکتر شریعتی

اعضاء هیات علمی و پزشکان و دندان پزشکان دانشگاه علوم پزشکی تهران در اعتراض به بازداشتهای فعالان سیاسی در محوطه بیمارستان شریعتی تجمع کردند. در این تجمع که با حضور حدود ۲۰۰ نفر از اعضاء هیأت علمی و پزشکان و دندانپزشکان دانشگاه علوم پزشکی تهران در محوطۀ بیمارستان شریعتی برگزار شد

خاکس‍‍پاری سهراب اعرابی

مراسم خاکسپاری سهراب اعرابی که روز یکشنبه از طریق فیس بوک راجع به آن اطلاع رسانی شده بود،دوشنبه صبح با حضور ۳۰۰-۳۵۰ نفر برگزار شد.هیچ نشانی‌ از پلیس در این مراسم به چشم نمی‌‌خورد و بهشت زهرا آزادانه دربا رهٔ مراسم به مردم اطلاعات می‌‌داد.بعضی‌ از عزا داران نسبتی با خانواده نداشته و صرفا به منظور همدردی حاضر بودند.

آغاز اعتصاب عمومي در کردستان

خبرهاي رسيده از کردستان حاکسيت که کليه مردم شهرهاي سقز، بوکان، مهاباد و سردشت در اعتصاب عمومي به سر مي برند. اين گزارشات فراگيري اين اعتصاب را تا حدي اعلام مي دارند که حتي تاکسي ها و ماشين هاي شخصي نيز در خيابان ها ديده نمي شوند. اتوبوس هاي شهري نيز به دليل نداشتن مسافر کار خود را تعطيل کرده اند.

مردم گيلان چگونه مبارزه ميکنند

بنا بر گزارشات رسيده از شهرهاي شمالي ,اين روزها مردم در شهرهاي مختلفي همچون رشت ، لاهيجان و …. در استان گيلان به افشاگري و روشنگري مردم مي پردازند. در همين رابطه بعضي از خانواده ها بسته هاي پستي را دريافت کرده اند که حامل فيلم و اخبار چند روز اخير است. همچنين شعار نويسي بر روي ديوار، زمين ، پول و هر چيزي که بتواند به مردم بگويد که ما زنده هستيم و اعتراضات ادامه دارد بسيار مشهود مي باشد. در اکثر خيابان هاي لاهيجان مردم شب ها به صورت گسترده اقدام به شعار نويسي مي كنند كه صبح روز بعد عوامل مزدور حكومتي آنها را با رنگ سياه مي پوشانند .

شناسایی یکی از مراکز وابسته به وزارت اطلاعات: شرکت «مرکز اطلاع رساني ايران» وابسته به وزارت اطلاعات ايران بوده که توسط «سيّد محمدرضا لاجوردي»، برادرزاده قصاب اوين «اسدالله لاجوردي» مديريت شده و فعاليّت ظاهري آن تهيه و چاپ نقشه هاي تهران براي نيروي انتظامي و وزارتخانه هاي دولتي است. در صورتيکه فعاليت واقعي ايشان تماماً امنيتي و اطلاعاتي مي باشد.

تجمع خانواده ها در مقابل زندان اوين و دادستاني

خانواده ها از صبح امروز در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین تجمع کردند.و خواستار آگاه یافتن از وضعیت عزیزانشان و آزادی آنها هستند. تعداد خانواده ها که در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند به بیش از ۱۴۰ نفر می رسند.آنها از بی تفاوتی و عدم پاسخگویی دادگاه انقلاب در مورد عزیزانشان به خشم آمده اند و امروز در موارد متعددی منجر به درگیری و جر وبحث بین خانواده و افراد دادگاه انقلاب شد.خانواده ها با صدای بلند و خشمگینانه از افراد دادگاه انقلاب می پرسیدند : چه بر سر بچه های ما آوردید؟ شما آنها را دستگیر کردید،دارید آنها را شکنجه می کنید ، آنها را کشتید چرا به ما جواب نمی دهید. چرا کسی پاسخگو نیست ؟ در این حین فردی که به او سرهنگ می گویند سعی داشت با عربده کشی و تهدید خانواده ها را ساکت کنه که با اعتراضات گسترده خانواده ها مواجه شد و از آنجا دور شد.

در جلوی دادگاه انقلاب تعدادی از نیروی انتظامی مستقر شدند و خانواده ها را زیر نظر دارند. همچنین لباس شخصیها هر جمعی که توسط خانواده ها برپا می شد در آن حاضر می شدند. تعداد زیادی از لباس شخصیها در بین خانواده ها حضور دارند.

همچنین تعداد زیادی از خانواده ها در مقابل زندان اوین تجمع کردند وگفته می شود تعداد آنها تا ساعت ۱۱:۰۰ به بیش از ۹۰ نفر می رسید.تعدادی از آنها هنوز از محل بازداشت عزیزانشان بی خبر هستند و دادگاه انقلاب و وزارت اطلاعات از اعلام اسامی دستگیرشدگان خوداری می کند.و این مسئله خانواده ها را بشدت نگران کرده است و نگرانی آنها نسبت به اینکه عزیزان آنها در زیر شکنجه به قتل رسیده اند افزایش یافته است.

اکثر کسانی که از زندان آزاد شده اند از شکنجه های که علیه آنها بکار برده شده می گویند شکنجه ها وحشیانه و قرون وسطائی است و بازجویان علنان به دستگیر شدگان می گویند که شما اشک آقا (خامنه ای) را در آوردید قتل شما مباح است.

اسامی تعدادی از دستگیرشدگان ۱۸ تیر و دستگیریهای هفته های اخیر که جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم می باشد را انتشار می دهیم.

۱- سيامك بحريني ۲۷ ساله ليسانس شيمي پنجشنبه ۱۸ تير در اميرآباد بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۲- محمد حسين كبريايي ۱۹ ساله و محصل شنبه ۳۰ خرداد در تقاطع شادمان بازداشت و به اوين منتقل شده

۳- كامبيز سهيلي ۲۴ ساله دانشجوي مهندسي صنايع سه شنبه ۲۶ خرداد در ميدان ونك بازداشت و به اوين منتقل شده

۴- سياوش ذوالقدر ۲۱ ساله دانشجوي حسابداري چهارشنبه ۲۷ خرداد در ميدان هفت تير بازداشت و به اوين منتقل شده

۵- امير علي اميري ۲۶ ساله شغل آزاد چهارشنبه ۳ تير در ميدان بهارستان بازداشت و به اوين منتقل شده

۶- سعيد صادقي ۲۴ ساله شغل آزاد پنجشنبه ۱۸ تيردر امير آباد بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۷- مهران مطلع ۲۱ ساله كتابفروش پنجشنبه ۱۸ تير انقلاب بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۸- محمد باقر اكرامي ۲۵ ساله فوق ديپلم كامپيوتر شنبه ۳۰ خرداد در آزادي بازداشت و به اوين منتقل شده

۹- كيانوش مير هادي ۲۰ ساله دانشجوي روانشناسي شنبه ۳۰ خرداد بازداشت و به اوين منتقل شده

۱۰- سامان قادري ۲۷ ساله شغل آزاد پنجشنبه ۱۸ تير بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۱۱- نيما كاشيان ۲۴ ساله ليسانس ادبيات پنجشنبه ۱۸ تير در خيابان كارگر بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۱۲- رضا كاظم زاده ۲۵ ساله چهارشنبه ۳ تير در بهارستان بازداشت و به اوين منتقل شده

۱۳- آيت كريمي ۳۲ساله ليسانس اقتصاد پنجشنبه ۴ تير در نواب بازداشت و به اوين منتقل شده

۱۴- بنيامين معيري ۲۹ ساله شغل آزاد شنبه ۳۰ خرداد در نواب بازداشت و به اوين منتقل شده

۱۵- محمد رضا ذاكري ۲۴ ساله پنجشنبه ۱۸ تير در اميرآباد بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

۱۶- آرش رحماني ۲۰ ساله چهارشنبه ۳ تير در بهارستان بازداشت و به اوين منتقل شده

۱۷- شهاب عسگري ۲۶ ساله فوق ديپلم عمران پنجشنبه ۱۸ تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده

Share

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *