کشف انبار بزرگ مهمات در صوفیه بلغارستان؛ دو ایرانی دستگیر شدند

مقامات بلغارستان از کشف یک انبار مهمات حاوی بیش از ۱۰۰ قبضه اسلحه اتوماتیک از جمله تفنگ کلاشنیکف خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، دستگاه امنیتی بلغارستان توانست در این عملیات، ۵ شهروند بلغاری و دو ایرانی را بازداشت کند. گفته می‌شود یکی از بلغاری‌ها سرکرده این گروه سازمانیافته‌ است. همچنین متهمان یک دستگاه چاپ اسناد جعلی در محل داشتند که توسط نیروهای امنیتی ضبط شد.

انبار مهمات در زیر یک گاراژ در شهر صوفیه پایتخت این کشور جاسازی شده بود؛ در این انبار ۶۷ قبضه اسلحه کلاشنیکف، ۳۷ قبضه رگبار از نوع «اسکورپین»، ۴۳ قبضه اسلحه کُلت، ۸ کیلوگرم باروت و ۵۰ هزار فشنگ، کشف و ضبط شد.

بویکو بوریسوف نخست‌وزیر بلغارستان در این خصوص به روزنامه‌نگاران گفت: «تا کنون چنین انباری با این حجم اسلحه ندیده بودم، آن هم اسلحه‌ای شبیه اسلحه گردان‌های ویژه ما».

ایوالیو سبیریدونوف مدیر دفتر مبارزه با جرایم سازمان‌یافته نیز اعلام کرد که این انبار مهمات احتمالاً برای ارسال به یک مقصد مشخصی در اروپا تدارک دیده شده‌ است.

سرکرده بازداشت شده این گروه دارای مجوز خرید و فروش اسلحه است اما در ماه مارس گذشته به جرم فروش غیرقانونی اسلحه به سه سال زندان محکوم شده بود و با قید وثیقه تا صدور حکم تجدید نظر، از زندان آزاد شد.

دو ایرانی دیگر عضو این گروه به اتهام چاپ اسناد جعلی برای این گروه بازداشت شده‌اند.

تولید اسلحه سبک و مهمات در بلغارستان به دلیل کشمکش‌های موجود در منطقه خاورمیانه، به شدت افزایش یافته و تقریباً ۳ درصد تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می‌دهد؛ نزدیک به ۳۰ هزار نفر در اسلحه‌سازی مشغول به کار هستند.

Share