گروهی معترض به سفارت ایران در هلند حمله کردند

رادیو فردا : یک سایت هلندی عصر چهارشنبه خبر داد که گروهی معترض به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه حمله کردند که پلیس این کشور چهار نفر از آنها را بازداشت کرده است.

در فیلمی که از این حمله منتشر شده است، گروهی تقریبا هشت نفره در حالی که پرچم یک کشور نامشخص را در دست دارند با بطری آبجو به شیشه‌های سفارت حمله می‌کنند.

بر اساس گزارش سایت «تلگراف»، شهردار لاهه مجوزی برای تظاهرات مقابل سفارت صادر نکرده بود. وقتی معترضان با سر دادن شعار «رژیم تروریست ایران» به سفارت جمهوری اسلامی حمله کردند، پلیس بلافاصله در صحنه حاضر شد و چهار نفر از آنها را دستگیر کرد.

هنگامی که پلیس تلاش کرد تا معترضان را دستگیر کند، یکی از آنها از نرده‌های سفارت بالا رفت و پرچمی با تصویری نامشخص تکان داد و شعار «رژیم تروریست ایران» را سر داد.

سایت «تلگراف» نوشته که در میان بازداشت‌شدگان، اعضای خانواده احمد نیسی هم به چشم می‌خورند.

آقای نیسی عضو گروه «الاحواز» بود که می‌گوید برای دفاع از حقوق عرب‌های ساکن استان خوزستان با حکومت مرکزی ایران می‌جنگد.

حمله این افراد یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که هلند همراه با سایر کشورهای اروپایی تحریم‌هایی علیه بخشی از وزارت اطلاعات ایران و دو نفر به ظن طرح‌ریزی برنامه ترور مخالفان جمهوری اسلامی در فرانسه، هلند و دانمارک وضع کردند.

«حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» یا «جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز» در سال ۱۳۷۸ تشکیل شده است و جمهوری اسلامی آن را یک گروه تروریستی می داند.

گزارش ها حاکی است که «جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز» در سال ۲۰۱۵ دچار انشعاب شده و به دو شاخه دانمارک و هلند تقسیم شد. احمد مولی نیسی رهبر این گروه در سال ۲۰۱۷ در بیرون از خانه‌اش در هلند به قتل رسید.

Share