بحران خودساخته ستاره درخشش

امروز نما :

نگاهی به سیاست یکسان سازی دستمزد کارمندان قراردادی در صدای آمریکا


به جای افزایش حقوق، کاهش حقوق را تجربه می کنند


باعث پایین آمدن نگران کننده انگیزه تمام نیروها شده است
در تضاد با روح دموکراسی،عدالت و پیشرفت در آمریکا است

مقدمه:

این روزها تقرییا همه؛کم و بیش از وضعیت آشفته صدای آمریکا اطلاعاتی دارند، و طبعا نظریاتی می دهند. همه ما می دانیم که بازده خوب هر موسسه ای ریشه در مسائلی از قبیل، محیط کاری مناسب، امنیت شغلی و البته که میزان در آمد کارکنانش دارد.در سالهای اخیر به برکت مدیریت احمدی نژادی ستاره درخشش، بسیاری از کارکنان صدای آمریکا، یا مجبور به ترک شغل خود، و یا ممنوع التصویر و حتی اخراج شده اند.

در حالی که بیش از نیمی از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا را، کارمندان قراردادی تشکیل می دهند، و گاه جای دو یا سه نفر کار می کنند،در دوره مدیریت ستاره درخشش، کارمندان قراردادی صدای آمریکا به جای افزایش حقوق، کاهش حقوق را تجربه می کنند، چند نفر زیر فشار شدید کاری دچار حملات قلبی و مغزی شده و ماه ها خانه نشین ‌شده اند.

بسیاری از کارکنان صدای آمریکا، در تماس دائمی خود با امروز نما، شیوه مدیریت ستاره درخشش را «دیکتاتوری» توصیف کرده اند. آن چه می خوانید گزارش امروز نما از سیاست یکسان سازی دستمزد کارمندان قراردادی در صدای آمریکا، و تبعات آن است. بر این باوریم با مطالعه این گزارش، به یکی از علل ناکارآمدی صدای آمریکا پی خواهید برد.

کارمندان قراردادی با سابقه، نه تنها استخدام نشده اند، بلکه حقوق شان کم هم شده است

به گزارش پایگاه خبری امروز نما ـ بخش فارسی صدای آمریکا این روزها با بحرانی نو و خودساخته دست به گریبان است. اواخر ماه مه، آماندا بنت، رئیس کل صدای آمریکا، در ایمیلی به کارکنان قراردادی آن رسانه از تغییر زودهنگام قراردادهایشان خبر داد. بر مبنای این ایمیل دستمزد تمام کارکنان قراردادی سرویس فارسی صدای آمریکا در گروه ۲ قرار گرفته و مبلغی ثابت تعیین شده است. با این وصف، کارمندان قراردادی که سال های طولانی در مواردی بیش از ده سال در صدای آمریکا سابقه کار داشته اند، نه تنها استخدام رسمی نشده اند، بلکه از ماه ژوئیه ساعتی چند دلار از دستمزدشان کسر می شود. در میان کارمندان قراردادی تازه استخدام شده هم عده ای در فاصله چند ماه شاهد کاهش حقوق و عده ای با مسئولیت و سابقه کم تر شاهد افزایش حقوق چند ماه پس از استخدام هستند.

علت ریزش شدید نیرو در صدای آمریکا و کوچ به ایران اینترنشنال

رئیس صدای آمریکا پیش تر وعده داده بود با توجه به شکایت های متعدد، کارمندان قراردادی را از پوشش یک شرکت واسطه درآورده و چون سال ها قبل به طور مستقیم با صدای آمریکا طرف همکاری قرار می دهد. صدای آمریکا طی سال های گذشته در پی شکایت های حقوقی فراوان و پرداخت هزینه های سنگین به دلیل عدم نقض حقوق کارمندان قراردادی، آن ها را با شرکتی واسطه طرف کرد تا خود را در برابر شکایت های حقوقی احتمالی در آینده مصون کند. در همان دوره حقوق کارمندان قراردادی سرویس فارسی یک بار کسر شد. مدیر بخش فارسی صدای آمریکا آن زمان کوشید خود را در این کاهش دستمزدها بیگناه نشان دهد، ولی به ادعای عده ای از کارمندان، قیمت قراردادها و عقد و فسخ شان با هماهنگی مدیر بخش فارسی انجام می گرفت. تقریبا همه مدعی بودند که شرکت جدید طرف قرارداد هیچ درکی از کار رسانه نداشت و قطعا برای تصمیم گیری هایش درباره افراد از ستاره درخشش راهنمایی می گرفت. این امر و مجموعه ای از بی کفایتی های مدیریتی درخشش در آن مقطع موجب ریزش نیروی شدیدی در بخش فارسی صدای آمریکا شد. تعدادی از چهره های سرشناس به دیگر رسانه ها از جمله تلویزیون ایران اینترنشنال کوچ کردند.

تلاش درخشش در تثبیت خود از طریق جیب کارمندان قراردادی

کارمندان قراردادی بخش فارسی صدای آمریکا حالا یک بار دیگر در فاصله سه سال به جای افزایش حقوق کاهش حقوق را تجربه می کنند و چند باره قربانی سوء مدیریت ستاره درخشش می شوند. کارمندان قراردادی در دیگر سرویس های صدای آمریکا بر مبنای پایه حقوقی شان در گروه های متناسب به عنوان نمونه گروه ۳ قرار گرفته اند تا با کاهش حقوق مواجه نشوند. اما مدیریت سرویس فارسی صدای آمریکا هیچ تلاشی برای دفاع از حقوق کارمندانش انجام نداده است. کسی در صدای آمریکا نیست که نداند ستاره درخشش فقط به فکر حفظ میزش است و برای خوشامد مدیرانش با آن ها در همه تصمیم گیری ها همراهی می کند تا نشان دهد با هر بودجه و شرایطی می تواند فعالیت بخش فارسی را ادامه دهد.

ایرانی‌زدایی درخشش در بخش فارسی صدای آمریکا

درخشش با علم به این که با این وضع گروهی از کارمندان قراردادی باسابقه، بخش فارسی صدای آمریکا را ترک خواهند کرد تلاش می کند از این فرصت برای استخدام نیروهای مورد نظرش استفاده کند. درخشش در سال های اخیر تعداد زیادی نیروی کره ای تبار، ایتالیایی تبار و روس تبار را استخدام کرده است که نه تنها کلمه ای فارسی بلد نیستند، بلکه چیزی از ایران نمی دانند.

احتمال خروج کارکنان بیش تری از صدای آمریکا می رود

کارمندان قراردادی بخش فارسی صدای آمریکا به دنبال دریافت ایمیلی از آماندا بنت، رئیس کل صدای آمریکا، برای احقاق حقوق از دست رفته شان به ستاره درخشش مراجعه کردند ولی با در بسته دفتر او روبرو شدند. کارمندان معترض به امروز نما گفته اند، درخشش خود را از آن ها پنهان می کند. ملاقات با درخشش به طور معمول هم برای کارمندان بخش فارسی کار ساده ای نیست و باید از طریق مکاتبات ایمیلی و از طریق منشی او انجام بگیرد. پس از بی اعتنایی درخشش گروهی از کارمندان قراردادی به دفتر آماندا بنت مراجعه کردند. به آن ها گفته شد که خانم بنت در سفر است. آن ها به ملاقات با نماینده رئیس صدای آمریکا رضایت دادند ولی نتیجه ای نداشت. در همین فاصله بنا به اخبار رسیده از صدای آمریکا دو تهیه کننده زبده و با سابقه در سرویس فارسی صدای آمریکا آن سازمان را ترک کرده اند. احتمال خروج افراد بیش تری می رود. نیروهای ناراضی از مدیر سرویس فارسی صدای آمریکا شیوه مدیریت او را «دیکتاتوری» توصیف کرده اند.

قراردادهای جدید میزان رانت را در صدای آمریکا بالا می برد

در قراردادهای جدید تعطیلات فدرال شامل حال کارمندان قراردادی نمی شود و هزینه بیمه درمانی شان هم افزایش یافته است. قراردادهای جدید دست مدیران صدای آمریکا را در نحوه استخدام کارکنان بازتر می گذارد و آن ها بدون نیاز به شرکت واسطه می توانند نیرویی را که می خواهند صرفنظر از صلاحیت و احتمالا با توجه به روابط و سفارش های خاص استخدام کنند.

سرویس سوسیالیستی ستاره

یکسان سازی دستمزد کارمندان قراردادی بخش فارسی صدای آمریکا به سبک کشورهای کمونیستی- سوسیالیستی فارغ از تخصص، تجربه و مسئولیت افراد در تضاد با روح دموکراسی،عدالت و پیشرفت در آمریکا قرار دارد. بیش از نیمی از نیروی کار سرویس فارسی صدای آمریکا را کارمندان قراردادی تشکیل می دهند. این نیروها بار سنگینی را بر دوش می کشند و گاه جای دو یا سه نفر کار می کنند. روند کاهش حقوق و مزایا و بی برنامگی دائم باعث پایین آمدن نگران کننده انگیزه تمام نیروها شده است. در نتیجه این بی انگیزگی، بخش فارسی صدای آمریکا با معضل افزایش شدید مرخصی های استعلاجی روبرو است. مدیریت بخش فارسی صدای آمریکا که هیچ بویی از مدیریت نبرده است به جای ریشه یابی این مشکل به برخورد قهری به عنوان تنها ابزار متوسل شده و نیروهای بی انگیزه را منزوی یا به مسیر ترک این رسانه سوق داده است. در دوره مدیریت ستاره درخشش چند نفر زیر فشار شدید کاری دچار حملات قلبی و مغزی شده و ماه ها خانه نشین شدند. به تازگی در یک مورد فرد بیمار در جریان درمان شاهد فسخ قرارداد و قطع بیمه درمانی اش بوده است.

نارضایی گسترده و روزافزون از تبعیض در صدای آمریکا

درخشش که با نارضایی گسترده و روزافزونی روبروست، اخیرا با استخدام رسمی تعدادی از کارمندان قراردادی تازه وارد صدای آمریکا موجب افزایش اعتراض های علنی بیش تری شده است. تعدادی از نیروهای قراردادی باسابقه بخش فارسی صدای آمریکا حتی برای استخدام رسمی در همان کار که سال ها روزانه انجام داده اند، دارای صلاحیت کافی شناخته نشده اند.

روند پروژه تلویزیون ۲۴ ساعته درخشش پیش از صعود سقوط کرده است

ستاره درخشش در میان این بحران های خودساخته در ادعاهایی غیرواقعی از افزایش حجم برنامه های فارسی صدای آمریکا در قالب فریبنده و نامفهوم صدای آمریکا ۳۶۵ سخن می گوید. درخشش در ماه های اخیر تعدادی برنامه موفق را تعطیل کرده و با فریبکاری می کوشد برنامه های قدیمی را به اسم برنامه جدید به مدیران دولتی و نمایندگان کنگره بفروشد. او با سوء مدیریت بی سابقه نیروهای زبده سرویس فارسی را اخراج، گریزان یا منزوی کرده و اندک نیروهای باقی مانده را زیر فشار کمرشکن و بی حاصلی گذاشته است. به نظر می رسد با این روند پروژه تلویزیون ۲۴ ساعته ستاره درخشش پیش از صعود سقوط کرده است، اما هزینه این تجربه تلخ را کارمندان زحمت کش سرویس فارسی صدای آمریکا با جان و مال شان می دهند.

Share