وزیر دادگستری ایران : دولت نمی تواند پاسخگوی دستگیری ها باشد

govt_speaker

به گزارش بی بی سی : آقای الهام روز شنبه ششم تیرماه، در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه گفته است که تمام دستگیری‌ها زیر نظر مقام قضایی و توسط نیروی انتظامی و برای “رفع آشوب” صورت گرفته است.

به گفته آقای الهام “پس از دستگیری ها تمام حقوق مربوط به دستگاه‌های قضایی و دادستانی است و وزارت دادگستری و دولت نمی‌تواند در این زمینه پاسخگو باشد.”

وزیر دادگستری ایران گفته است: هنگامی که در شهری آشوب راه می‌افتد، امنیت مردم به هم می‌خورد، کار و کسب آنها به هم می‌ریزد، بانک‌ها و مغازه‌های آنان آتش می‌گیرد، افرادی نامعلوم در خیابان تیر می‌خورند و برخی مقامات انتظامی کتک می‌خورند و به بیمارستان منتقل می‌شوند، چه کاری باید کرد؟ آیا شما فکر می‌کنید کسانی که به کاندیدای دیگری رای دادند، مسئول این قضیه هستند. ما اینگونه فکر نمی‌کنیم.

آقای الهام که سخنگوی دولت ایران هم هست، همچنین گفته که “تمام مردم و کسانی که رای دادند، مسئول امنیت هستند، بنابراین آنها امنیت جامعه را تضعیف نمی‌کنند.”

به گفته آقای الهام “دخالت‌های عوامل خارجی باعث این آشوب‌ها شده و دولت حوزه اغتشاشات را از کسانی که به کاندیداهای دیگر رای دادند، جدا می داند.”

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.