اعلام نارضایتی بهیاران از تغییرات سهمیه کنکور ۹۸

پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری :

یک عضو نظام پرستاری شیراز با اشاره به تغییر سهمیه بهیاران در کنکور سال ۹۸ گفت: متاسفانه امسال برای این ظرفیت ۵ درصدی سقف معینی در نظر گرفته شده و بهیارانی که می‌خواهند وارد دانشکده پرستاری شوند، می‌بایست ۸۰ درصد از حد نصاب آخرین نفری که در این رشته انتخاب شده‌اند را کسب نمایند و کسب این حد نصاب برای بهیارانی که عموما دروس تخصصی را در سه سال مطالعه کرده‌اند تقریبا غیر ممکن است.

همچنین یک عضو نظام پرستاری قزوین نیز در همین رابطه گفت: بهیاران ۵ درصد سهمیه ورود به دانشگاه در شهر خود را داشتند و تا سال قبل این سهمیه به قوت خود باقی بود. امسال نیز در دفترچه ثبت نامی همین روال وجود داشت اما متاسفانه طی مکاتبات معاونت پرستاری با سازمان سنجش، این روال تغییر کرده و این سهمیه برای بهیاران با شرط اخذ ۸۰ درصد از حد نصاب آخرین نفر عنوان شده و سازمان سنجش نیز با استناد به این نامه، آن را اعمال کرده است که متاسفانه هیچ یک از همکاران بهیار در سطح ایران در کنکور سال ۹۸ پذیرفته نشده‌اند.

وی گفت: به دلیل ورود کمک پرستاران به مراکز درمانی و با توجه به این که بهیاران دارای سابقه کار بالای ۱۵ سال هستند، مورد بی‌مهری قرار گرفته و از چارت وزارت بهداشت حذف شده‌اند و می‌توان گفت که وزارت بهداشت ارزش نیروهای مجرب خود را نمی‌داند.

Share